Vygenerovaný alt tag

Mňamky připravené z podzimního špenátu

Dnes jsem si pro Vás připravila pár receptů z mého oblíbeného špenátu, který jsem zasela na podzim, takže mi teď krásně vyrostl. Ráda ho používám ve svém vaření, protože obsahuje spoustu vitamínů, je zdravý a na přípravu velmi jednoduchý.

 

Špenátové těstoviny

 

Ingredience:

300g hladké mouky

3 vejce

150g listů špenátu

1 lžíce olivového oleje

 

Postup:

Špenát omyjeme a spaříme vroucí vodou, poté z něj odstraníme přebytečnou vodu. Špenát položíme na papírové utěrky, které z něj vytáhnou ještě další přebytečnou vodu. Poté ho v mixéru rozmixujeme. Do mísy nasypeme mouku, doprostřed rozklepneme vejce a přidáme nasekaný špenát. Pomalu mícháme od středu kam pomalu přisypáváme mouku z kraje misky až se nám vytvoří řidší těsto. Poté rukami uhněteme těsto, mělo by být pružné a hedvábné. Hotové těsto necháme odležet při pokojové teplotě cca 60 minut. Poté s pomocí válečku nebo strojku na těstoviny tvoříme výsledný tvar těstovin. Nudle vaříme ve vroucí, osolené vodě 2-6 min, záleží na tloušťce těstovin.

 

Těstoviny podáváme s máslem, posypané parmazánem, osolené, opepřené. Nebo je lze podávat s ořechovým pestem. 

 

 

 

Ořechové pesto

Ingredience:

100g vlašských ořechů

hrst listů šalvěje

2-3 stroužky česneku

50g parmazánu

olivový olej  

 

Postup:

Ořechy, šalvěj a česnek dáme do mixéru a lehce rozmixujeme. Poté pomalu přiléváme olivový olej. Nakonec přimícháme nastrouhaný parmazán a dochutí podle potřeby solí.

4/2/2017, 12:00:00 AM