Vygenerovaný alt tag

Dýňová kaše s vločkami

Pomalu se nám blíží podzim a to znamená že na mé zahrádce začíná sklizeň dýní. Na své zahrádce pěstuji různé druhy dýní. Víte že rod tykví (cucurbita) pochází z tropické Ameriky, z 90% obsahují vodu a důležité minerální látky, jako železo, hořčík, draslík, sodík a dále obsahují alfa a beta karoten. Dýně jsou neodmyslitelným symbolem amerického svátku Halloween.

Na své zahrádce pěstuji jak okrasné tak jedlé druhy. Mezi mé oblíbené patří muškátová dýně, Hokaido, špagetová a velmi jsem oblíbila Australian butter, je to tykev se světle oranžovou pevnou slupkou, dužina je velmi hrubá, sytě oranžová a po upečení získává máslovou chuť. A je vhodná na pečení, do omáček a na restování.   Dýně nejsou moc náročné na pěstování, ale mají rádi výživnou půdu a pravidelný přísun vody. Jenom nedoporučuji sázet příliš brzy, protože jsou náchylné na přízemní mrazíky.

Můj dnešní recept je opět vzpomínka na mé dětství, na snídaně většinou nám maminka vyvařovala různé kaše, jako krupicovou, rýžovou, pohankovou, no a když začínala sezóna dýní tak i dýňovou. Jen jsem recept malinko poupravila, protože maminka do kaše na zahuštění starší vánočku, nebo nějaké jiné sladké kynuté pečivo, já jsem na zahuštění použila jemné ovesné vločky.

Ingredience

  • 400-500g dýně

  • půl litru mléka

  •  tyčinka skořice

  • 100g jemných ovesných vloček

  • med na slazení

  • malá špetka soli

  • čerstvé ovoce na ozdobu

Postup:

Dýni oloupeme a nakrájíme na kostičky. Mléko přivedeme k varu (já používám napůl mléko a napůl vodu) záleží na vás jaké mléko použijete, přidám malou špetku soli a nakrájenou dýni a tyčinku skořice a vařím 20-25 minut doměkka. Poté mixerem rozmixuji, přidám jemné vločky a povařím ještě 2-3 min a nechám 10 minut stát. Hotovou kaši doslazuji medem a zdobím čerstvým ovocem. Je to skvělá a vydatná snídaně.

9/11/2018, 12:00:00 AM