Vygenerovaný alt tag

Švestková povidla

Švestky jsou ovoce, které má skoro každý rád, buď čerstvé, nebo v koláčích, knedlících, buchtách, nebo sušené, či v podobě destilátu: slivovice. Plody obsahují kolem 80% vody, 7 až 14 cukru(invertní cukr 6% a sacharóza 4,8%. Švestky jsou bohaté na kyselinu jablečnou, třísloviny, dusíkaté látky, minerální látky (sodík, draslík, fosfor, vapník, hořčík, a vitamíny A, B1, B2, C. V České republice původní Slivoň třešňová pochází ze Střední Asie. 

Dnes vám nabízím recept na skvělá pečená povidla, řikám skvělá protože věřte že už pár receptů jsem vyzkoušela a ve výsledku to byly povidla buď tekutá a nebo jsem je vyhodila i s hrncem. Tento recept je skvělý a podtvrdilo mi to i spousta lidí na IG a k tomu jeho příprava není nějak náročná, akorát to chce dodržet pokyny.

Ingredience

  • 4kg vypeckovaných švestek

  • 1kg cukru

  • 4 lžíce octa

  • lžička mleté skořice

  • 6 roztlučených hřebíčků

  • 8 lžic rumu

Postup:

Troubu předehřejeme na 220 stupňů. Umyté, vypeckováné švestky dáme z této dávky na dva plechy, polijeme octem, promícháme a dáme do trouby na 25 minut péct. Po uplynulém čase, švestky vyndáme a posypeme půlkou cukru, pozor nemícháme a dáme znovu do trouby na 15 minut péct, poté opět vyndáme z trouby a znovu posypeme druhou půlkou cukru a opět nemícháme a znovu do trouby na 15 minut.

Poté plechy se švestkami znovu vyndáme a přidáme mletou skořici, roztlučený na prášek, hřebíček a rum. Tentokrát vše zamíchejte buď úplně nebo částečně rozmixujte, záleží na vás jestli máte rádi hladká povidla nebo s kouskami. Já jsem zkoušela obě dvě varianty a nám všem chutná více s kouskami, oni totiž švestky částečně zkaramelizují a jsou výborné. A plechy vraťte opět do trouby a povidla ještě pečte 20 minut. Ještě horké nandejte do sterilizovaných skleniček a otočte vzhůru víčkami. Uvidíte že povidla jsou skvělá. U nás nejvíce frčí čerstvě upečený chléb s máslem a povidlami, je to mňamka.

9/13/2018, 12:00:00 AM