Vygenerovaný alt tag

Skvělé pečené brambory

Vánoce už máme za dveřmi, a já pomalu dokončuji veškeré přípravy a už se těším na svátky. Jelikož jsme velká rodina a na Štědrý večer nemůžeme být všichni spolu, proto se setkáváme na Boží hod. A já jako každý rok budu péct krůtu, dělám kořeněnou vánoční nádivku, růžičková kapusta nesmí chybět a k masu má skvělá omáčka, no a jako přílohu dělám každoročně tyto kořeněné brambory, které mizí ze stolu jako pára nad hrncem. Jsou naprosto skvělé, a pokuď máte rádi brambory tak doporučuji dělat o něco více, protože z vlastní zkušenosti vím že nikdy nezbývají ba naopak žádají přídavek.

Ingredience

  • 1,5-2kg brambor

  • 3-4 lžíce sadla

  • 1-2 lžíce polenty

  • lžička kurkumy

  • chilli podle chuti

  • pár větviček rozmarýnu 

  • sůl

Postup:

Doporučuji na tyto pečené brambory použít brambory, které jsou moučnaté!

Brambory, oloupeme a nakrájíme na větší kousky, dáme do hrnce, osolíme zalijeme studenou vodou, přivedeme k varu a vaříme 7-8 minut.

Troubu předehřejeme na 200 stupňů. Do pekáče dáme husí sádlo a dáme do předehřáté trouby. Sádlo v pekáči musí být opravdu horké, až se z něj malém začíná kouřit.

Předvařené brambory zbavíme vody. Do hrnce na brambory nasypeme polentu, kurkumu, chilli, hrnec zavřeme pokličkou a pořádně s hrncem zatřeseme, aby se brambory všemi surovinami promíchaly a budou nejlepší pokuď napovrchu budou trochu rozmačkané, pak budou nejvíce křupavé.

Horký pekáč vyndáme z trouby a do rozpáleného oleje nasypeme brambory, posypeme nasekaným rozmarýnem a trošku ještě osolíme. Vše promícháme a dáme pekáč zpátky do trouby.

Brambory pečeme při 200-220 stupních hodinu až hodinu a čtvrt. Během pečení brambory párkrát promícháme, na posledních 5-10 minut můžete zapnout i gril. Správně upečené brambory by měly být na povrchu pěkně křupavé a ve vnitř pěkně měkké.

12/16/2018, 12:00:00 AM