Vygenerovaný alt tag

Roastbeef

Většina lidí když slyší slovo roastbeef tak si představuje výborné maso a zároveň složitou úpravu. Že v takové úpravě maso je naprosto skvěle úplně souhlasím a má další výhodu že se může konzumovat jak teplé tak i studené ale příprava že je složitá je naprostý výmysl. Na dokonalý roastbeef budete potřebovat dvě základní věci: dobře vyzrálý kus roštěnce, já rozhodně doporučuji maso od www.pampasmarket.cz , které je výborné (je pěkně uzrálé a chuťově výrazné) a pak pěkně ostrý nůž, já doporučuji nože od www.dellinger.cz, se kterými jsem naprosto spokojená (kvalitnější nůž jsem ještě neměla) a věřte mi že na krájení tenkých plátku takový nůž je prosto nezbytnost. No a ostatní přípravy, to už je jen zábava.

Ingredience

  • 1-1250g roštěnce

  • 2 lžíce dijonské hořčice

  • sůl, pepř 

  • olivový olej

  • provázek na svázání

Postup:

Předtím než začnete s masem pracovat vyndejte ho předem z lednice aspoň 1-1,5 hod předem aby se pěkně ohřálo.

Pokuď je to potřebné, maso očistíme od blan, to znamená že odkrojíme ty bílé nevzhledné blány na povrchu masa. Poté maso pěkně svážeme provazem aby po upečení drželo pěkně tvar.

Maso ze všech stran potřeme olivovým olejem a pěkně ze všech stran osolíme.

Pánev rozehřejeme na maximum (mělo by se z ní kouřit). A pak maso opékáme z každé strany 2-3 minuty (i po bocích) do pěkně zlatavo-hnědé barvy.

Troubu předehřejeme na 100 stupňů.

Maso vyndáme z pánve a dáme stranou, výpek z pánve nalijeme do pekácě ve kterém budeme péct maso. Maso položíme do pekáče a ze všech stran potřeme dijonskou hořčicí (zespodu nepotíráme), ještě jednou osolíme a hojně opepříme hrubě namletým pepřem.

Maso dáme do trouby a pečeme při 100 stupních 3 hodiny. Poté troubu vypneme a maso v troubě necháme další půl hodinu. Poté maso vyndáme z trouby a necháme ještě 15 minut odpočívat a pak pokuď jíte teplý roastbeef třeba s holandskou omáčkou a bramborem můžeme krájet. Pokuď preferujete studený roastbeef, nechte ho úplně vychladit a poté ho zabalte do potravinářské fólie a dejte do ledničky (kde vydrží pár dnů) a pak můžete krájet  na tenké plátky. 

Já mám nejradši roastbeef na plátku dobrého kváskového chleba se salátem a krémovým křenem.

12/30/2018, 12:00:00 AM