Báječné slané koláče

March 18, 2016

  

Dnes jsem si pro Váš přichystala recepty na mé dva oblíbené slané koláče. Tento pokrm je vhodný pro každou příležitost, ať už je to rodinná oslava, sousedská sešlost nebo prostě jenom na chuť. Příprava není až tak zdlouhavá a koláč je výborný jak horký, tak i studený, záleží na tom co člověk v danou chvíli zrovna více preferuje... 

 

 

Slaný koláč s pórkem a pancettou

 

 

 

Těsto

 

200g hladké mouky

100g studeného másla

pár lžic studené vody, dle potřeby

špetka soli

 

Náplň

 

1 větší pórek

15dkg slaniny nebo angl slaniny

15dkg sýru gruyére

3 vejce

250ml smetany ke šlehání

sůl

pepř

 

 Udělané těsto dáme chladit do lednice alespoň na půl hodiny, poté vyválíme do koláčové formy a dáme předpéct na 10 min do trouby na 175 stupnů. Opečeme pancettu, přidáme nakrájený pórek. Náplň dáme na předpečený koláč, vejce smícháme se smetanou a přidáme sůl, pepř. Zalijeme koláč a nakonec posypeme sýrem, pečeme 25 až30 minut do zlatova.

 

 

 

Slaný koláč se špenátem

 

 

 

Těsto je stejné jako u předchozího receptu.

 

Náplň

 

250 g čerstvého špenátu

4 vejce

3 až 4 uvařené brambory

250 ml šlehačky

sůl

pepř

muškátový oříšek

kozí sýr


Špenát podusíme v deci vody a nebo ho můžeme  spařit . Poté z něj vymačkáme vodu. Čtyři vejce ušleháme s 250 ml šlehačky, poté přidáme sůl, pepř a nastrouhaný muškátový oříšek. Na těsto položíme plátky brambor a na brambory nakrájený kozí sýr a na to  vše ještě přidáme špenát. Zalijeme směsí vejci se šlehačkou. Pečeme při 180 stupních  30 až 40 min.

 

  

Please reload

© 2017 INNA VALOUŠKOVÁ