Bramborové gnocchi s chřestem a vepřovou panenkou

May 7, 2017

Právě vrcholí sezona chřestu, proto se ho snažím co nejvíce nabažit. Chřest miluji jak já, tak i moje rodina. Je zdravý a bohatý na vitaminy, takže by neměl chybět na žádnem stole! :-)

 

Ingredience:

1kg brambor

2 velké vejce

300g hladké mouky (přesné množství závisí na druhu brambor)

svazek zeleného chřestu

300g vepřové panenky

60g mascarpone

30g parmazánu

sůl 

pepř

olivový olej

 

Postup:

 

Neloupané brambory uvaříme v osolené vodě do měkka. Ještě horké oloupeme a pomocí lisu na brambory prolisujeme 2krát, nejlépe 3krát. Brambory smícháme s moukou, přidáme vejce a vše zpracujeme v těsto. Výsledek by měl připomínat těsto na koláč.

Těsto rozdělíme na 4 části, vál vysypeme moukou a poté každý díl vyválíme na tenký váleček, který poté rozkrájíme na kousky velké cca jako palec. Následovně z každého kousku s pomocí vidličky vytvarujeme nok. 

 

Gnocchi uvaříme v osolené vodě cca 2 minuty (nabobtnají a vyplavou napovrch). Děrovanou naběračkou vyndáme a přidáme do omáčky.

 

Mezitím v pařáku uvaříme chřest (4min.) a necháme zchladit. Na rozpálené pánvi zprudka opečeme kousky panenky, přidáme nakrájený chřest, osolíme, opepříme a smažíme 2-3 minuty. Poté do směsi přidáme 2 lžíce mascarpone a 1dcl horké vody (voda ve které se vařily gnocchi) a krátce vše povaříme. Přidáme uvařené gnocchi, zamícháme a dochutíme parmazánem.

 

 

 

Please reload

© 2017 INNA VALOUŠKOVÁ