Období bezinek

May 29, 2017

Květen je období bezu. Proto i letos (jako každý rok) jsem šla nasbírat tyto úžasné květy černého bezu. Světle žluté květy bezu patří k nejdostupnějším a také k nejchutnějším bylinkám. Čaje, šťávy a sirupy můžeme pít jako osvěžující nápoje, ale stejně tak i používat proti nachlazení a horečce. Černý bez patří mezi nejznámnější léčivé rostliny, také o tom vypovídá přísloví: Před heřmánkem smekni, před bezem klekni! Pověry kolují již od středověku. Bez se vysazoval kolem chalup a stodol, bezinky zaháněly horečku, léčily revma a bradavice. Bezinka darovaná novomanželům přinášela štěstí. Bylinný polštářek z černého bezu by měl přinést klidný spánek. Dříve se tento keř pěstoval ve velké úctě a lidé věřili v jeho kouzelnou moc.

 

 

 

Muffiny s bezovým květem

 

Ingredience:

100g celozrnné mouky

100g polohrubé mouky

120g třtinového cukru

2 lžičky prášku do pečiva

špetka soli

2 vejce

200ml mléka

100ml oleje

šťáva a kůra z 1 limetky

4 květy černého bezu

 

Postup:

Vejce a cukr ušleháme do pěny, přidáme mouku se špetkou soli a olej, zamícháme a přilijeme mléko. Nakonec vmícháme citronovou kůru a šťávu. Květy odtrhneme od stonku a dáme do těsta (květy očistíme vodou od nečistot a usušíme), těstem naplníme vymazané formičky na muffiny a pečeme v předehřáte troubě při 175 stupních 20-25 minut.

 

 

 

Bezinková limonáda

 

Ingredience:

12-15 květů bezu

4 citrony

1 kg cukru

8 l vody

 

Postup:

 

Vodu svaříme s cukrem. Po vychladnutí přidáme citrony nakrájené na kolečka a květy černého bezu. Zavážeme sklenici plátýnkem a necháme týden odstát (nenechávat na přímém slunci). Po týdnu přecedíme, stočíme do lahví a necháme uskladnit v lednici.

 

 

 

 

 

Please reload

© 2017 INNA VALOUŠKOVÁ