Jahodová sezona

June 12, 2017

Sezona jahod vrcholí. Jahody jsou šťavnaté a zdravé ovoce. Jejich příprava není vůbec složitá, takže je můžeme připravit v mnoha podobách. Pro ty, kteří milují jahody a koláč mám skvělé řešení. Spojte vaše oblíbené jídla a zažijete ráj v ústech. Tento recept je velmi jednoduchý na přípravu, takže ho zvládne téměř každý.

 

Celozrnná jahodová bublanina

 

Ingredience:

300g bílého jogurtu

100g celozrnné mouky

100g špaldové mouky

150g třtinového cukru

4 vejce

prášek do pečiva

1dcl oleje

500g jahod

 

Postup:

Začneme tím, že vymažeme plech máslem a vysypeme moukou. Poté cukr s vejci vyšleháme do pěny a přidáme zbytek surovin kromě jahod. Zamícháme, aby se vše spojilo a vzniklé těsto nalijeme na plech. Jahody položíme na těsto. Bublaninu pečeme v předehřáté troubě při 175 stupních 25-30 minut. 

 

 

 

 

 

 

Tento recept mám ráda pro jeho jednoduchost a rychlost. A ve výsledku vzniknou jemné tvarohové knedlíčky, které se vám rozplynou na jazyku. Nejlepší jsou z čerstvého sezonního ovoce.

 

Tvarohové knedlíčky s jahodami 

 

Ingredience:

500g tvarohu

8 lžič hrubé mouky

2 lžíce cukru

špetka soli

1 vejce

250g jahod

 

Postup:

Výše uvedené suroviny zapracujeme v těsto, které se nelepí. Uděláme kuličky, každou z nich naplníme jahodou a vkládáme do osolené vařící vody. Z lehka zamícháme a vaříme cca 5-7 minut. Na talíři můžeme posypat skořicovým cukrem a pokapat rozpuštěným máslem nebo nazdobit šlehačkou s ovocem.

 

 

 

 

 

 

Please reload

© 2017 INNA VALOUŠKOVÁ