Okurkový sirup

August 6, 2017

 Okurkový sirup byl pro mě výzvou. Jelikož všude slyším od sousedů že doma dělají okurkovou limonádu, ale není to ono, prý to nemá správnou chuť, jakou si pamatují když jí vyzkoušeli někde na dovolené, nebo v kávarně. A tak jsem se rozhodla že to zkusím. Právě první co mě napadlo že základem dobré okurkové limonády bude okurkový sirup. A tak jsem se pustila do jeho výroby, která je poměrně rychlá a snadná. Poté co sirup byl na světě jsem pozvala na otestování sousedy, kteří po okoštování byli spokojení a tvrdili že je dobrá. Tak doufám že to taky vyzkoušíte a bude vychutnávat tuto jemnou a osvěžující chuť.

 

Ingredience:

 

1kg salátových či větších okurek na nakládání

pískový cukr

1 citron chemicky neošetřený

půl lžičky kyseliny citronové 

 

Postup:

 

Okurky oloupeme, a lžící vydlabeme vnitřky ze semínky. Poté okurky jemně nastrouháme či rozmixujeme. Necháme vykapat v cedníku vyloženou utěrkou.

 Poté šťávu přelijeme do hrnce, přidáme cukr v poměru 1:1, citron nakrájený na plátky a kyselinu citronovou. Na mírném ohni zahříváme a důkladně mícháme ale nevaříme dokuď se cukr nerozpustí( 80 stupňů celsia). Hotový sirup nalijeme do sterelizovaných lahví a zavíčkujeme.

 

 

 

 

Please reload

© 2017 INNA VALOUŠKOVÁ