Podzimní jablečno-karamelový dort

September 17, 2017

 

 

 

A je tady podzim: Noci jsou delší a chladnější, dny jsou kratší, sluníčko méně svítí, více prší a teplota klesá. Pro mě to není zrovna nejlepší období. Nicméně na zahrádce vidím plody své práce, které průběžné sklízím a zůžitkovávám. Můžu akorát doufat že brzo nepřijdou přízemní mrazíky a nezničí mi papriky a lilky které ještě nedozrály. Jinak letošní sezona na mé zahrádce se docela se vydařila až na malé vyjimky,fenykl bohužel opět šel do květu a plody žadne,tak snad přišti rok...

Venku je mlha a sychravo a tak v hlavě se mi honí myšlenky co příští rok zasadím, zaseji a co udělám jinak.

 

V tomto období na našem stole se začínají objevovat sytější polévky, pomalu dušená masa a zároveň i hutnější dezerty. Tento dort je oslavou podzimu. Kombinace kyselo chuti jablek, koření a karamelu je prostě výtečná. No a fíky? Ty zkrátka patří k začátku podzimu.. Ten kdo je nemá rád, může nahradit jiným ovocem.

 

 

Ingredience:

 

Těsto:

5 vajec 

250g třtinového cukru

120ml oleje

350g polohrubé mouky

1 kypřící prášek do pečiva

špetka soli

200ml polotučného mléka

2 lžičky perníkového koření

3 kyselejší jablka

 

Karamelový krém:

400g třtinového cukru

1 smetana na šlehání

250g másla

 

Postup:

V míse vyšleháme vejce s cukrem do hladké hmoty. Za stálého šlehání zapracujeme do směsi olej.

 

V jiné míse smícháme mouku s práškem do pečiva a solí a zapracujeme je do tekuté směsi. Přidáme mléko a skořici a řádně promícháme.

 

Jablka oloupeme a nastrouháme na hrubém struhadle a poté zapracujeme do těsta.

 

Dvě dortové formy o průměru 20cm vymažeme máslem a vyložíme pečícím papírem. Těsto nalijeme do forem a důkladně uhladíme. Poté vložíme do předehřáté trouby na 180 stupňů na střední příčku a pečeme zhruba 40-45 minut. Ke konci pečení zapíchneme do korpusu špejli, pokud ji vytáhneme suchou tak je těsto upečené. Poté korpusy vyndáme z forem a necháme úplně vychladnout.

 

V rendlíku smícháme třtinový cukr se smetanou a přivedeme k mírnému varu. Poté snížíme teplotu a karamel zhruba hodinu redukujeme na mírném ohni. K vychladlému karamelu přimícháme máslo a vyšleháme na hladký karamelový krém.

 

Dlouhým nožem podélně rozřízneme oba korpusy. Pláty natřeme karamelovým krémem (použijeme 3/4) a poté všechny díly spojíme. Zbývajícím krémem natřeme okraje dortu.

 

Povrch dortu ozdobíme fíky nebo jiným ovocem.

 

 

 

 

 

 

Please reload

© 2017 INNA VALOUŠKOVÁ