Podzimní dýňové latte

October 11, 2017

 

Miluji podzim a dýně k podzimu neodmyslitylně patří, letos mám slušnou úrodu dýni a tak ji průběžně zpracovávám do různých jídel. Ale dostala jsem nápad proč neudělat prvé dýňové latte. V létě preferuji espresso ale z nadcházející-se zimou dávám přednost café latte. Které si dávám buď v kavárně a nebo ho ráda dělám doma. Jelikož teď je období kde všude vidím nabídku pumpkin spice latte, tak jsem se rozhodla udělat opravdové dýňové. Trošku jsem pátrala, zkoušela a po troše námahy vzniklo tohle úžasné podzimní latte, které je momentálně mým oblíbeným. Vždycky se ho snažím udělat pokud to jde, vyzkoušejte a uvidíte že i vám zachutná.

 

 

Ingredience:

 

400 gramů nakrájené dýně

300 ml vody

200 gramů cukru

200 ml mléka

lžička a půl skořice

půl lžičky muškátového oříšku

lžička mletého zázvoru

2 hvězdičky badianu

mletá skořice na posypání

smetana na šlehání

 

Postup:

 

Dýni oloupeme ( je to důležité protože získáme jemnějsší konzistenci pyré ) a nakrájíme na kostky. Dáme na plech vyložený pečícím papírem a pečeme při 200 stupních zhruba 30 minut do měkka. Ještě horkou dýni rozmixujeme na pyré. V hrnci smícháme dýňové pyré s vodou, cukrem a kořením a vaříme do zhoustnutí ( trvá to chvilku )

 

Mezitím uvaříme jako obvykle kávu. Mléko ohřejeme ale nevaříme, poté ušleháme s 2-3 lžícemi dýňového pyré ( vše podle chuti, pyré je dost sladké). Zbytek pyré dáme do ledničky v zakryté nádobě vydrží i pět dní. Do ušlehaného mléka přidáme kávu a na vrch ušlehanou šlehačku, posypeme skořicí či kakaem.

 

 

 

 

 

Please reload

© 2017 INNA VALOUŠKOVÁ