Chilli pasta

October 30, 2017

 

Každoročně zkouším pěstovat různé druhy chilli, některé opouštím a stále se vracím k jiným. Abych pravdu řekla nepreferuji nejpálivější odrudy. Mám ráda středně pálivé, jako tabasco chilli, hot portugal, jalapeno orange. 

 

Sklizně chilli se nám blíží ke konci. Vzhledem k tomu že jsem to s chilli trochu přepískla (mírně řečeno) tak by byla škoda aby úroda přišla nazmar. Samozřejmě část úrody jsem už usušila, čáast zavařila a přesto jěště mám chilli dost. A tak jsem dostala nápad že je zpracuji na pastu. Jelikož mám ráda pikantní jídla tak pasta je pro mě ideální, jen tak jídlu nebo na dochucení při vaření. I můj přítel který nemá rád pikantní jídla si jí velmi oblíbil. Pokuď nemáte rádi hodně ostrá jídla můžete část chilli papriček nahradit sladkou paprikou.

 

 

Ingredience:

 

500 gramů chilli papriček

8 stroužků česneku

2 dcl kečupu

3 lžíce octa

lžička soli

lžíce hnědého cukru

trochu vody

 

 

Postup:

 

Omyté chilli a zbavené šťopek papričky podusíme s trochou vody (zhruba 5 minut) aby změkly. Poté rozmixujeme (pozor ať se moc nenadýcháte chilli) a k této směsi přidáme kečup, sůl, cukr, ocet a prolisovaný česnek. Vše promícháme a na mírném ohni za stálého míchání vaříme do husté pasty.

Plníme do skleniček a sterelizujeme při 90 stupních 15-20 minut. Pasta je výborná s tortillovými chipsy nebo na topince s grilovaným hermelínem.

 

 

 

 

 

Please reload

© 2017 INNA VALOUŠKOVÁ