Cuketový chléb

November 19, 2017

 

Nevím jak vy ale já vždy s nádcházející zimou řeším jeden problém a to dost zásadní pro mě jak udržet přes zimu váhu a nepřibrat váhu navíc. To víte s přibývajícími lety je to horší a horší, a udržet váhu je těžší a těžší. A tak se vždy snažím poupravit jídelníček tak že přidám více zeleniny a luštěnin a uberu cukry a bílou mouku. A k tomu to běhání na páse. Zároveň moc ráda vařím a ještě radši si pochutnávám na dobrém jídle, a tak najít optimální recepty je občas oříšek.

 

Tento cuketový chléb používám na svačinu s čerstvou zeleninou či s tuňákem, a nebo plátek k večeři. Jeho příprava nezabere moc času a ve výsledku je skvělá chuť a navíc si ho můžete dopřát bez větších výčitek.

 

 

Ingredience:

 

300 gramů cukety

2 cibule

80 gramů strouhaného sýra

1 vejce

75 ml olivového oleje

100 gramů mandlové mouky

200 gramů celozrnné mouky

50 gramů lněných semínek

lžička bio zeleninového bujonu v prášku

lžička prášku do pečiva

2 lžičky provencalského koření

2-3 stroužky česneku

 

Postup:

 

Cuketu nastrouháme na hrubo. Cibule nakrájíme na jemno. V míse smícháme nastrouhanou cuketu s cibulí, vejcem, lněnými semínky a bujonem a prolisovaným česnekem. Přidáme dva druhy mouky s práškem do pečiva, nastrouhaný sýr a znovu vše pořádně promícháme a nakonec přilijeme olivový olej který zapracujeme do těsta. Vzniklou směs nalijeme do chlebové formy vyložené pečícím papírem a dáme do předehřáte trouby na 170 stupňů, pečeme 50 minut až hodinu. Po upečení necháme zcela vychladnout, poté nakrájíme na plátky. Vydrží 3-4 dny v lednici.

 

 

 

 

 

Please reload

© 2017 INNA VALOUŠKOVÁ