Lososový gravlax

January 7, 2018

 

Miluji ryby, a měla jsem to štěstí že jsem vyrostla na rybách. Můj tatínek byl vášnivý rybář a tak jsme měli denně přísun čerstvých ryb. Je pravda že jsem občas i nenáviděla, protože čištění a škrábání ryb byla většinou moje práce. U nás na stole dost často byla rybí polévka, pečené, dušené a nadívané ryby. Moc ráda na to vzpomínám a věřte že jsem nikdy neřešila drobné kosti či jiné věci které řeší spousta lidí.

 

Dnes se snažím jíst ryby dost často pokud to jde. A jsem moc ráda že máme na vesnici pána který nás často zásobuje čerstvými rybami z Labe. Občas nám známí dovezou mořské ryby z Norska které zbožňuji. A dost často prostě koupím kvalitního lososa z kterého nejradši dělám tatarák a nebo nakládám v červené řepě. Já si osobně myslím že chuť lososa nejlépe vynikne v syrovém stavu, a takový gravlax na blinách miluji.

 

Ingredience: 

 

700 gramů lososa

200 gramů červené řepy

100 gramů soli

50 gramů třtinového cukru 

malý 2 cm kousek křenu

kůra z jednoho citronu

svazek kopru

50 ml vodky

 

Křenová smetana:

 

100 gramů zakysané smetany

kousek křenu

šťáva z citronu

 

Na bliny:

 

hrnek hladké mouky

1 vejce

1 lžíce olivového oleje

špetka soli

1 hrnek mléka

 

Postup:

 

Do mixéru dáme nákrajenou na kousky červenou řepu, sůl, třtinový cukr, křen a kůru z citronu a vše pořádně rozmixujeme na kaši. Plátek lososa dáme na potravinářskou folii, poté na něj naneseme  rozmixovanou kaši a posypeme nasekaným koprem. Pořádně zabalíme do folie a necháme odležet v lednici 36 hodin. Po uplynulé době lososa vyndáme, očistíme od směsi, opláchneme pod vodou a přeneseme na potravinářskou folii. na lososa opět dáme citronovou kůru nasekanou na jemno, druhou půlku nasekaného kopru a zakapeme olivovým olejem. Opět zabalíme do folie a necháme znova 24 hodin odležet v lednici. A máme hotovo

 

 

 

 

 

 

Please reload

© 2017 INNA VALOUŠKOVÁ