Dort Napoleon

March 4, 2018

 

Nedávno jsem dostala chuť na dort, který si pamatuji ještě z dětství, má maminka nám ho pekla vždy na narozeniny, jelikož recept nemám tak jsem musela jít na skype. Naštěstí maminka je pečlivá a veškeré recepty skladuje a tak recept mám a mužu ho zveřejnit. Musím vás varovat že žadna dieta to není, ale rozhodně to je velká mňamka. Musím říct že u nás doma tento dort chutná všem. Jedinou nevýhodou toho receptu je že se musí uležet aspoň 24 hodiny nejlépe 48 hodin . Ale to čekání stojí za to, uvidíte.

 

 

Ingredience:

 

Na těsto: 

 

forma průměru 26 cm

600g hladké mouky

200ml vody

400g másla

lžíce octa

špetka soli

 

Na krém:

 

1,5 litru mléka

8 žloutků

400g cukru

200g másla

100g mouky 

vanilkový extrakt

 

Postup:

 

Do mouky rychle zapracujeme máslo, sůl a ocet a postupně přidáváme vodu. Hotové těsto zabalíme do potravinařské folie a dáme do ledničky aspoň na hodinu, nejlepe na dvě.

 

Mezitím začneme s přípravou krému a to tak že v míse smícháme žloutky s cukrem a pak přidáme mouku. V hrnci přivedeme k varu mléko, čtvrtinu vařícího mléka, rychle zašleháme do směsi z vajec a dávejte si pozor aby se vajíčka neuvařila. Poté tuto směs nalijeme zpátky do vařícího mléka, přidáme vanilku a za stálého míchání vaříme do zhoustnutí (konzistence má mít husté káše). Uvařenou směs necháme uplně vychladit. Do studené kaše vmícháme máslo pokojové teploty a vše vyšleháme na krém, který pak dáme na hodinu do lednice trochu ztuhnout.

 

Těsto vyndáme z ledničky a rozdělíme na dvanáct kousku. Troubu předehřejeme na 180 stupňů. Každý kousek vyválíme na kruh v průměru 26 cm. Ja to dělám tak že vyválím trochu větší, propícháme vidličkou a dám na plech vyložený pečícím papírem a pak do trouby. Jak mile začne zlátnout vyndám (trvá to zhruba 7min). Ještě na horkém plátu vykrájím přiložené dno od dortové formy. Odřezky nevyhazujte, ještě je budeme potřebovat.

 

Upečené necháme uplně vychladit. A začneme skládat: (čtvrtinu krému dáme stranou) na první plát dáme krém na to druhý plát atd...dokud nedojdem na poslední. Odloženým krémem potřeme vrch a boky dortu. Odřezky co zbyly, rozdrtíme na drobky, kterými pak posypeme boky a vrch dortu. Dort každopádně nechte v ledničce odležet minimálně 24hod nejlépe 48hod, pak bude pěkně měkký a vláčný.

 

 

 

 

Please reload

© 2017 INNA VALOUŠKOVÁ