Skvělé buchty

March 12, 2018

 

Když slyším slovo buchty, vybaví se mi mé dětství, kdy má babička pravidelně každou sobotu pekla 2-3 plechy buchet v peci a v pátek zase pro změnu pekla 10 pecnů chleba na celý týden. Ta vůně, která se linula po celém baraku nejde popsat a bohužel ani vrátit. Babička bohužel už nežije a já pec nemám.

Víte u nás se dorty pekly jen na vyjímečné příležitosti jako svátky, narozeniny, ale buchty jsme měli pořád. Plnily se podle toho v jakém období se pekly. V létě se na náplň používaly třešně, višně, jablka, švestky, a samozřejmě vždy byly s naším domácím tvarohem, no a v zimě to byly náplně z máku, povidel a sušených jablek. Když na to vzpomínám ani nevíte jak bych se ráda vrátila do dětství, kde jsem měla tak bezstarostný a skvělý život, život bez mobilních telefonů, počítačů a celé dny venku. Já a brácha jsme vždy popadli ješte horké buchty do trička a utíkali ven, bylo to skvělé období, jen mi je hrozně líto že holky nezažily takovou skvělou babičku jakou jsem měla já, která mě naučila všechno co umím. A já si toho hrozně vážím a jsem jí za to hodně vděčná.

 

Ingredience:

 

500g hladké mouky

150g másla

70g cukru

kostka droždí

3 žloutky

250ml mléka

citrónová štava

špetka soli

vanilkový cukr

 

Tvarohová náplň:

250g tvarohu

vanilkový cukr

špetka skořice

cukr podle chuti

 

100g másla na vymazání pekáče

 

Postup:

 

Ze lžíce cukru, mouky, droždí a trochu vlažného mléka připravíme kvásek. Mezitím do mísy dáme zbytek mouky, cukru přidáme vajíčka, rozehřáté máslo, citrónovou kůru, vanilkový cukr a sůl. Poté do této směsi přidáme vykynutý kvásek a na závěr vlažné mléko a zaděláme těsto, které necháme na teplém místě kynout přibližně hodinu.

 

Vykynuté těsto dáme na pomoučený vál, rozválíme a vykrajujeme kolečka (velikost záleží na vás jak chcete mít velké buchty). Náplň dáme doprostřed kolečka a poté tvarujeme buchty, okraje je třeba prsty pečlivě spojit. Máslo rozpustíme a 2/3 nalijeme na dno pekáče a rozetřeme aby bylo všude, poté naskládáme buchty a zbylým máslem potřeme strany buchet, aby se po nakynutí neslepila.

 

Troubu předehřejeme na 200 stupňů, horkovzdušnou na 180. Buchty nechte v pekáči ješte kynout 20 minut, pak je nahoře omastíme a dáme do trouby. Po pěti minutách snížíme teplotu o dvacet stupňů a ještě pečeme půl hodiny. Poté buchty vyndáme, necháme mírně zchladit a můžeme se do nich pustit.

 

 

 

 

 

Please reload

© 2017 INNA VALOUŠKOVÁ