Koláč s mandlovou náplní a rebarborou

April 29, 2018

 

Tento koláč byl pro mě výzvou. Nejsem moc šikovná na zdobení a hlavně nemám velikou trpělivost na zdobení dortů a koláčů a to vše obnáší. Nicméně zkusila jsem to, není to bůh ví jaká sláva (ještě se mám hodně co učit). Ovšem chuťově je koláč skvělý, takže má rada na zavěr, koláč určitě stojí za to vyzkoušet a aranžování rebarbory je na vás, ale každopádně bude dobrý.

 

Ingredience:

 

Na těsto:

180g hladké špaldové mouky

1 lžíce moučkového cukru

150g studeného másla

3-5 lžíc ledové vody

 

Na náplň:

100g mletých mandlí

75g másla

1 vejce

50g kokosového cukru

půl lžičky skořice

 

6-10 řapíku rebarbory (podle toho jak jsou silné)

 

Mandlové plátky na posypání

 

Med na pomazání rebarbory

 

 

Postup:

 

Ze všech surovin uděláme rychle těsto (já ho dělám v robotu), je to raz dva hotové, ale jde to i rukama, ale musíte si pospíšit aby nezměklo máslo. Poté těsto zabalíme do folie a dáme do ledničky aspoň na půl hodiny. 

 

Troubu předehřejeme na 180 stupňů. Mezitím řapíky rebarbory oloupeme a silnější rozkrojíme na půl. Všechny suroviny na náplň vyšleháme do hladka.

 

Vychládle těsto rozválíme na placku silnou zhruba půl centimetru. Placku přeneseme na plech vyložený pečícím papírem. Doprostřed dáme náplň a rozetřeme po těstě. Kraje zhruba 3cm nechte nenamazané. Na náplň naskládejte rebarboru, jak to záleží na vás. Poté okraje zahněte dovnitř a posypte mandlovými plátky. Pečeme v předehřáte troubě 30-35 minut. Nechte mírně vychladit a rozkrojte.

 

 

 

 

 

Please reload

© 2017 INNA VALOUŠKOVÁ