Čokoládový koláč bez mouky a cukru

May 6, 2018

Nejsem vegetarián ani nejsem cukrfree, nicméně snažím se vařit jak se říká selským rozumem a to znamená že při vaření používám hodně zeleniny a bylinek a při pečení pokuď to jde používat zdravější druhy mouk a cukr nahrazovat banány, datlemi, javorovým sirupem a medem. Ve většině případů to má rodina nepozná, občas slyším že je to málo sladké...Já si myslim že vše je návykové, i já ještě před dvěma lety jsem si třeba sladila čaj a kafe a dnes mně sladké nápoje vůbec nechutnají a určité sladkosti už vůbec. Nicméně tenhle dezert ochutnali a snědli jak má rodina tak mí sousedé a odezva byla skvělá, tak jsem se rozhodla že tento recept nabídnu i vám na vyzkoušení.

 

Ingredience:

 

Na korpus:

3 vejce

150g bílého jogurtu

50g rozpuštěného vlažného másla

2 hodně zralé banány

4 datle medjool

170g mletých ovesných vloček

30g kakaa

půl lžičky mleté skořice

1 lžička prášku do pečiva

špetka soli

 

Na krém: 

200g kvalitní hořké čokolády

2 přezrálé banány

350g mascarpone

 

Na ozdobu: kakao, maliny

 

Postup:

 

Troubu předehřejeme na 180 stupňů. Pečící formu o průměru 20cm vyložíme pečícím papírem. Bílky oddělíme od žloutku a vyšleháme na sníh. Banány a datle rozmixujeme na kaši. Žloutky ušleháme s rozmixovanou kaší, přidáme bílý jogurt, rozpuštěné máslo a vše prošleháme. V míse smícháme rozmixováné vločky, kakao a prášek do pečiva. Suché suroviny přidáme do mokré směsi, vše důkladně promícháme a nakonec opatrně vmícháme sníh z bílků. Těsto dáme do formy a pečeme při 180 stupních 35-40 minut. Upečený korpus necháme uplně vychladit.

Mezitím ve vodní lázni necháme rozpustit hořkou čokoládu a necháme ji mírně zchladit. Banány opět rozmixujem na kaši. A poté ušleháme mascarpone s vychladlou čokoládou a banánovou kaší. Vzniklý krem naneseme na dort. Ozdobíme malinami a necháme na 2-3 hodiny v ledničce vychladit.

 

 

 

 

 

Please reload

© 2017 INNA VALOUŠKOVÁ