Malinový koláč

June 21, 2018

Nevím jak vy, ale já v letě preferuji dezerty spíše ovocné a pokud možná tvarohovo-jogurtové. U mě na zahrádce právě dozrávají maliny a tak postupně je zpracovávám: mrazím, dělám malinové smoothie a samozřejmě dezerty. Maliny jsou jedny z mých oblíbených a tak každý den když prochazím kolem nich tak vždy se na chvilku zastavím na menší svačinku, čerstvé jsou nejlepší. Maliny jsou plné cenných vitamínů a minerálů. Obsahují vitaminy A,C, železo, mangan, zinek, hořčík, vápník, draslík a kyselinu listovou. Maliny jsou bohatým zdrojem biotinu, který jak je známo nazýván vitamínem krásy. Pečuje totiž o regeneraci pokožky, vlasů a nehtů. Pecičky v malinách podporují trávení. Bohatost vitamínu C výrazně podporuje naši imunitu a obrannyschopnost. Sušené listy maliníku v zimě se budou skvěle hodit při nachlazení.

 

 

 

Ingredience:

 

na těsto:

 

100g cukru krupice

80g polohrubé mouky

30g másla

2 vejce

2 lžíce kakaa

 

na krém:

 

250g tvarohu

400g bílého řeckého jogurtu

80g cukru

balíček želatiny na nepečené dorty nebo 8 plátku želatiny

400-500g čerstvých malin

 

Postup:

 

Troubu předehřejeme na 180 stupňů. Dortovou formu vyložíme pečícím papírem. 

Máslo rozpustíme a necháme mírně vychladit. Bílky oddělíme od žloutků, a ušleháme s cukrem na hustý sníh. Do vyšleháných bílků po jednom zapracujeme žloutky a nakonec vmícháme mouku s kakaem. Těsto dáme do dortové formy a pečeme zhruba 20minut. Poté korpus necháme vychladit.

Tvaroh smícháme s bílým jogurtem a cukrem, mícháme dokuď se cukr nerozpustí.

Půlku malin rozmačkáme a se lžící cukru krátce pováříme a necháme zchladit. Poté vmícháme želatinu na nepečené dorty a pořadně vše krátce prošleháme. Do této směsi po lžících zapracujeme směs tvarohu a jogurtu a pořádně promícháme a nakonec vmícháme druhou půlku čerstvých malin. Směs naneseme na vychladlý plát, který necháme v dortové formě. Koláč dáme do ledničky ztuhnout zhruba na 3 hodiny. Hotový koláč zdobíme čerstvými malinami.

 

 

 

 

 

Please reload

© 2017 INNA VALOUŠKOVÁ