Cuketový chlebiček s višněmi

June 28, 2018

Letos nám višně krásně urodily a tak už jsem udělala griotku, trochu zamrazila a část jsem použila na džem, něco si natrhali sousedé a něco už jsem rozdala, ale ještě pořad mám dost. Podobně to mám i s cuketami: peču, griluji, plním a zavařuji... Dnes ráno jsem přemýšlela nad tím co upeču a první co mě napadlo že udělám cuketový perník, je dobrý a hlavně tam můžu propašovat cuketu než by si toho všimla dcera ale zároveń jsem viděla před sebou košík s višněmi a tak vznikl nápad co když to vše spojím dohromady a k tomu ještě přidám čokoládu, byl to trochu hokus pokus, nicméně ve výsledku vznikl cuketový chlebíček s višněmi. Díky cuketě je velmi štavnatý a sladký tak akorát, pokud někdo z vás nemusí višně, tak zkuste bez, já jsem totiž z této davky udělala dva menší chlebíčky: jeden s višněmi a druhý bez, jelikož holky moc višně nemusí. Je to na vás jak to uděláte...

 

Ingredience:

 

350g špaldové celozrnné mouky

100g hořké čokolády

2 lžičky perníkového koření

1 prášek do pečiva

400g cukety

3 šťastná vajička

200g bílého jogurtu

200g hnědého cukru

150ml oleje

dvě hrsti višní

 

Postup:

 

Troubu předehřejeme na 170 stupńů. Cuketu nastrouháme na hrubo. Vajíčka ušleháme s cukrem na hustou pěnu. Do které pak přidáme bílý jogurt a olej. Čokoládu rozpustíme ve vodní lázni (nebo rychlejší varianta v mikrovlnce). V jiné míse smícháme mouku s perníkovým kořením a práškem do pečiva. Směs mouky a koření po lžících zapracujeme do vaječné směsi, přidáme rozpuštěnou čokoládu a nakonec vmícháme nastrouhanou cuketu a višně.

Jednu větší formu na chlebíček nebo dvě menší, vymažeme máslem a vysypeme moukou a nebo můžete vyložit pečícím papírem. Směs nalijeme do formy a pečeme zhruba 1hod až 1hod 10min, zkoušejte to špejlí. Nechte chlebíček úplně vychladit a můžete posypat moučkovým cukrem. Doufám že vám bude chutnat.

 

 

 

 

Please reload

© 2017 INNA VALOUŠKOVÁ