Broskve s ricottovým krémem

August 14, 2018

Letošní léto na mé zahrádce je velmi úrodné jak na zeleninu tak i na ovoce, ale na druhou stranu je hodně suché, to znamená pokuď se pravidelně zelenina a stromy nezalévali tak žádna úroda by nebyla. Máme to štěstí že bydlíme kousek od Labe a prozatím vody ve studně je pořád dost, ale kdo ví jak dlouho to vydrží. Nicméně jsem ráda za ty dary z mé zahrádky, které pravidelně sklízím a zpracovávám, spižírna se mí plní různymi zavařeninami a mrazák ovocem a zeleninou. Nebudu vám lhát že všechno na 100% stačím zpracovávat, bohužel ne, ale mám tu výhodu že mám skvělé sousedy, kterým část úrody věnuji a také mi pomáhají s těmi slepičkami, králíkami...A tak káždý den se na našem stole objevuji různé zeleninové pokrmy a rozmanité sladké dezerty podle sezónního ovoce. Teď momentalně je sezóna broskví a ostružin a tak peču koláče, dorty, dělám smoothie, koktejly, limonády, sorbety a zmrzliny. V tomhle horku spíše preferuji lehké ovocné dezerty, které jsou skvělé a nejsou náročné na přípravu, ono komu by se chtělo v tomhle horku trávit hodiny u sporáku či trouby a recept, který vám nabízím je skvělý v tyto horké dny.

 

Ingredience:

 

8 oloupaných, rozpůlených a výpeckovaných broskví

2 lžíce cukru

hrnek prosecca

větvička rozmárynu

 

Na ricottový krem:

400g ricotty

2 lžíce moučkového cukru

šťava a kůra z limetky

 

lístky máty na ozdobu

 

Postup:

 

Všechny suroviny na krém smícháme a necháme vychladit.

V rendlíku přivedeme k varu prosecco s cukrem a rozmarýnem, zmírníme plamen, přidáme oloupané a rozpůlené a vypeckované broskve a 3-4 minuty necháme podusit. Během té doby přeléváme vínem. Poté broskve vyndáme a necháme vychladit. Tekutinu, která zbyla v rendlíku necháme ještě chvilku povařit, malinko aby zhoustla.

Do mističek nandáme ricottový krém, můžete z něj udělat nočky, přidáme vychladlé broskve a vše polijeme svařeným vínem a nazdobíme mátou.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Please reload

© 2017 INNA VALOUŠKOVÁ