Polévka s kadeřávkem a bílými fazolemi

September 3, 2018

 Již léta pěstuji na své zahrádce kadeřávek. Kadeřávek je jedna z mála zelenin, kterou budete mít celou zimu na své zahrádce a tak budete mít přísun vitamínů a čerstvou zeleninu i v zimním období. Kadeřávek není naročný na pěstování a bude ozdobou vaší zahrádky. 

Kadeřávek jako všechna košťálová zelenina obsahuje isothiocyanáty: látky, které působí proti enzymům vedoucím ke vzniku nádorových buněk a přispívají k prevenci rakoviny. Obsahuje velké množství látek které chrání buněčnou DNA před poškozením. Všeobecně je bohatý na vlákniny, minerální látky a vitamíny skupiny B, C a kyselinu listovou.

Tato zelenina v poslední době hlasí svůj návrat, je velice oblíbená ve zdravé výživě. Hlavní pravidlo zní: ne příliš dlouho vařit, nejlepší v páre či blanžírovat. Krátká doba varu vám zaručí zachování všech vitamínů a minerálních látek. Čerstvý mladý kadeřávek je vyborný do smoothie či do salátu. Z křehkých listů lze připravovat polévky, pyré, teplé saláty. Z listů kadeřávku před dalším zpracováním nejprve odřízneme tuhé řapíky, listy důkladně omyjeme pod studenou vodou a pak můžeme používat na další úpravy.

 

 

 

Dnes z kadeřávku a bílých fazoli vám nabízím recept na skvělou polévku, která s bílžícím se podzimem přijde vhod. Pěkně vás zasytí a zahřeje.

 

Ingredience:

 

10 listů kadeřávku

2 konzervy bílých fazolí

2 lžíce rajského protlaku

1větší cibule

3 stroužky česneku

1 mrkev

1 řapík  celeru

1,5-2 litry zeleninového či drůbežího vývaru

20g másla

2-3 lžíce olivového oleje

sůl, pepř

chilli paprička (není povinná)

 

Postup:

 

Cibule, mrkev a česnek oloupeme a nakrájíme nadrobno. Na středním plameni ve velkém hrnci rozehřejeme máslo a olivový olej, do kterého pak přidáme nakrájenou cibuli, mrkev, řapíkáty celer a chvilku za občasného míchání opékáme, poté přidáme nasekaný česnek a chvilku ještě opekáme, pozor ať vám česnek nezhnědne pak by byl hořký. Do opečené zeleniny přimícháme rajský protlak a necháme ho chvilku rozvonět. Poté přilijeme vývar, přidáme nakrájený kadeřávek (předtím ho zbavíme bílých tuhých řapíků), zcezené a propláchnuté bílé fazole a vše povaříme zhruba 15minut. 

Nakonec dochutíme soli a pepřem, já přidávám ještě trochu nakrájené chilli papričky.

 

P.S. Do polévky ráda přidávam zbylou kůrku od parmazánu, vylepší vám chuť polévky. Polévka je také vyborná z klobásovými kuličkami, které rychlé připravíte za použiti italských klobásek. Máso vytlačíte ze střívek a tvarujete kuličky, které zhruba 5-7 minut smažíme na pánvi, pak přidáme do polévky a ještě povaříme 5 minut. Polévka je výborná s bílým pečivem.

 

 

 

Please reload

© 2017 INNA VALOUŠKOVÁ