Zapečené lilky

September 17, 2018

 

Začala sklizeň lilků na mé zahrádce, a na rozdíl od předešlých let, letos mám úrodu kulatých lilků a navíc jsou pěkně barevné: žluté a fialové. Samotný lilek je bez chutě a je jako houba, která nasaje veškeré chutě. Dnešní recept je velmi jednoduchý, dělám ho dost často jako lehkou večeři či jako přílohu k masu.

 

Ingredience:

 

2 lilky

4 rajčata

2 balíčky mozzarelly

2 stroužky česneku

pár lístků bazalky

sůl, pepř 

olivový olej

Postup:

 

Lilky nakrájíme na plátky a docela dost osolíme a necháme půl hodiny vypotit. Oni pustí šťávu a proto je pak utěrkou každý plátek osušíme. Pak jsou dvě možnosti: jedna je, že plátky lilku osmažíme na pánvi v rozpáleném oleji a poté je osušíme na papírové utěrce, no a ta druhá, že troubu předehřejeme na 200 stupňů, plátky položíme na plech vyložený pečícím papírem a zakapeme olivovým olejem. Pečeme v předehřáté troubě zhruba 15 minut. 

Osmažené plátky položíme do zapékací nádoby, na plátky dáme nakrájený nadrobno česnek, na něj plátky rajčat, lístky bazalky a nahoru plátky mozzarelly. Osolíme, opepříme a zakapeme olivovým olejem. Pečeme v předehřáte troubě na 200 stupňů 10 minut. Jsou výborne s čerstvým pečivem.

 

 

 

 

Please reload

© 2017 INNA VALOUŠKOVÁ