Pečené kuře aneb oběd z jednoho hrnce

October 5, 2018

 

Určitě z vás to každý zná: jsou dny, kdy nemáte moc času na vyvařování, a nebo zrovna není vám nejlépe, ale musíte nakrmit rodinku. A co teď? A tady přichází na řadu mé oblíbené vaření z jednoho hrnce, je dost obměňovatelné, a v hlavní roli je kuře. A jakou zeleninu použijete pod něj to je na vás. Já používám zeleninu, kterou momentálně mám na své zahrádce. Ve výsledku budete mít skvělý oběd, na kterém si každý z vaší rodinky pochutná. 

Ingredience:

 

1 kuře

2 mrkve

tuřín 

5-6 brambor

cuketa

2 petrželky

2 cibule

porek

hlávka česneku

1 citrón

10 lístků šalvěje

sůl,pepř 

100g másla 

olivový olej

Postup:

Veškerou zeleninu, kromě česneku, omyjeme, očistíme a nakrájíme na kousky a dáme do pekáče. Přidáme pár lístků šalvěje,  půl hlávky česneku(nožem rozřízněte napůl) a půlku citronu, vše osolíme, opepříme a zakapeme olivovým olejem.

Kuře omyjeme a osušíme. Celé kuře osolíme z venku i zevnitř. Dovnitř kuřete dáme půlku citronu, půlku česneku, pár lístků šalvěje 20g másla. Prsty zajedeme pod kůži na prsou, tak se vám vytvoří kapsy, které naplníte kousky másla a lístky šalvěje. Kuře napovrchu potřeme změklým máslem a pokapeme olivovým olejem.

 

Kuře dáme do pekáče na připravenou zeleninu a vložíme do předehřáté trouby na 200 stupňů, po 10 minutách troubu ztlumíme na 175 stupňů a pečeme podle toho jak je velké kuře. Počítejte že kuře o váze 1kg pečeme 50 minut. Po upečení kuře nechte chvilku odpočinout a poté naporcujte.

  •  Podávám to v jednom hrnci a každý si nandavá na co má chuť. 

 

 

Please reload

© 2017 INNA VALOUŠKOVÁ