Špenátové celozrnné pici

September 29, 2018

 

Pici jsou jedny z mnoha druhů těstovin, které se vyrábí v Itálii, pocházejí z provincie Siena a svým tvarem připomínají tlusté spaghetti s hrubým povrchem. Na rozdíl od ostatních druhů těstovin se připravují jen z mouky a vody a bez vajíček. Můj dnešní recept jsem trochu poupravila a místo vody jsem použila špenát a místo hladké mouky, celozrnnou. V Toskánsku jsem pici ochutnala v tratorii s ragú a také s rajčatovou omáčkou.

Výhodou těch těstovin je to, že nepotřebujete ani strojek na těstoviny ani váleček, jen dvě ruce. A pokuď máte děti, tak rádi vám s výrobou budou pomáhat, mám to odzkoušené, že je to baví.

 

Ingredience:

 

Na těsto:

200g čerstvého špenátu

300g celozrnné pšeničné mouky

 

Na omáčku:

 

300g čerstvých rajčat

200g cukety

40g piniových oříšků 

3 stroužky česneku

chilli paprička 

lístky bazalky

50g strouhaného parmezánu

sůl, pepř

olivový olej

 

Postup:

 

Čistý opraný a zbavený přebytečné vody špenát vložím do kuchyňského robota, přidám mouku a zpracuji v těsto. Pokuď nemáte kuchyňského robota, tak špenát rozmixujte pomocí tyčového mixéru na kašičku, do které pak zapracujete mouku a uděláte těsto. Těsto, zabalené ve fólii nechám půl hodinky odpočinout.

 

Z hotového těsta odtrháváme malé kousíčky, ze kterých za pomoci obou rukou vyválíme tlusté spaghetti, správně by měli být dlouhé 25cm, já je dělám dlouhé zhruba 15-20cm. Udělané pici posypeme moukou aby se neslepili.

Na sporák dáme vařit větší hrnec s osolenou vodou. A mezitím připravíme omačku. Na pánvi rozehřejeme olivový olej, do kterého dáme nakrájený nadrobno česnek, a krátce ho osmahneme.

 

K osmahnutému česneku přidáme nakrájenou cuketu na menší kousky a chvilku restujem. Poté přisypeme nakrájená rajčata, osolíme a opepříme, přidáme ještě nakrájenou nadrobno chilli papričku a vše restujeme zhruba 5 min. Do hotové omáčky přidáme natrhané lístky bazalky.

Do osolené vroucí vody dáme těstoviny, zamícháme a jakmile vyplavou nahoru, necháme je půl minuty povařit a děrovanou naběračkou vyndaváme z hrnce přímo do omáčky. 

Těstoviny zamícháme s omáčkou, ještě tam přidávám lžíci, dvě vody, ve které se vařili těstoviny a nakonec přidám nastrouhaný parmezán a posypu piniovými oříšky.

 

 

 

Please reload

© 2017 INNA VALOUŠKOVÁ