Pečené koleno

October 13, 2018

 

Já když plánují obědy na víkend tak buď vím co budu přesně vařit a nebo podle nabídky masa v řeznictví. Předevčírem v řeznictví jsem uviděla nádherná kolena, a hned jsem věděla co budu mít v sobotu k obědu.

Pečené koleno je jedno z jídel, které si dáte jednou za čas, a když už tak si chci na něm pochutnat. A myslím že tento recept je skvělý ve všech směrech, jednak není náročný na přípravu a jednak v konečném výsledku je dokonalý. 

 

Ingredience:

 

Na pečené koleno:

1 větší koleno

1 cibule

pár kuliček jalovce

pár kuliček černého pepře

2-3 bobkové listy

uzená paprika

sůl

 

Na červenou řepu s křenem:

 

4 červené řepy

80-90g křenu (kořene)

sůl 

1-2 lžíce cukru

1 lžíce octa

1 lžíce oleje

 

Postup:

 

Koleno dáme do osolené vroucí vody (musí být potopené ve vodě), přidáme cibuli nakrájenou na čtvrtky, bobkový list, jalovec, kuličky černého pepře a vaříme podle velikosti kolena 1,5-2hod.

 

Troubu předehřejeme na 200 stupňů. Koleno vyndáme z vývaru a necháme mírně schladit. Kůži nožem nařízneme (uděláme mřížku), pořádně osolíme a posypeme uzenou paprikou(kdo miluje kmín, tak kmínem), a dáme na pekáč s roštem. Pokuď ho nemáte tak dejte do trouby přímo na rošt a pod rošt plech z trochu vody (aby tuk, který bude kapat z kolena se nepřipaloval). Pečeme koleno 45minut, otočím a peču dalších 45minut. Nakonec zapnu gril a pod grilem peču 10 minut, otočím a dalších 10 minut. A máte hotovo!!!

 

Červenou řepu uvaříme doměkka a necháme úplně vychladit. Poté ji oloupeme a nastrouháme najemno. Křen, oloupeme a také nastrouháme najemno a smícháme s červenou řepou. A nakonec dochutíme solí, cukrem, octem a olejem. Doporučuji skladovat v ledničce v uzavíratelné sklenici(aby nevyprchal křen). V ledničce vám vydrží i 14 dnů.

Pokuď byste chtěli kůrčičku s asijským nádechem, tak před tím než dáte pod gril potřetí kůži na koleni směsi sójové omáčky, medu, česneku a chilli.

 

 

Please reload

© 2017 INNA VALOUŠKOVÁ