Domácí jablečný závin

October 30, 2018

 

S podzimem přichází i sezóna jablek, no a letošní úroda byla požehnaná. Miluji jablíčka, nejradši kyselejší odrudy, pamatuji si jako dítě jsem obcházela opuštěné sady a nejvíce mi chutnaly ještě nedozralé letňáky, z kterých se vám až pusa kroutila. Bohužel naše děti vyrůstají v tom že vidí v obchodech ta nablýskaná jablíčka, která jsou dovezená a bůh ví odkuď a samozřejmě ošetřená různými postřiky aby vypadala tak jak vypadají. Přitom kolikrát chuť toho jablka je mdlá a nevýrazná a přitom v našich sadech máme tolik jablíček, možná nejsou tak bezchybná na pohled, ale věřte že chutnají daleko lépe a hlavně jsou chemicky neošetřena. 

No nicméně se sezónou jablíček aspoň u nás doma začíná období jablečných koláčů a hlavně velice oblíbený je jablečný závin. Tento recept není můj, někde jsem ho vyčetla bohužel už nevím kde, takže se omlouvam že někoho zkopíruji. Zaujal mě právě snadnou přípravou (na rozdíl od listového těsta), a hlavně že nemusíte zdělat všechno naráz, odkrojíte podle potřeby. Tento recept není na nadýchaný štrůdl, spíše je to pro milovníky tenkého a křupavého těsta. Z této dávky uděláte buď 2 větší nebo 3 menší záviny.

Naposled jsem ho dělala v neděli a bohužel ani patka nezbyla.

 

Ingredience:

 

250g másla 

400g hladké mouky

1dcl vody 

2 vejce

špetka soli

 

Na náplň jednoho závinu:

 

4 střední jablka (lepší kyselejší odrudy)

2-3 lžíce cukru muscovado

60g vlašských ořechu

půl lžičky mleté skořice 

2 lžíce mletých mandlí

rozinky

 

 

Vajíčko na potření

 

Postup:

 

Máslo rozpustíme na sporáku a necháme zchladit. Do mísy dáme mouku, kterou promícháme se špetkou soli, přidáme vejce, vodu a vlažné maslo a buď rukami nebo v robotu zpracujeme v těsto (bude hodně měkké) které zabalíme do potravinářské fólie a necháme přes noc uležet v ledničce.

Jablka oloupeme a nakrájíme na plátky a smícháme s mletou skořicí. 

Těsto vyndáme z ledničky buď zděláme všechno naráz, nebo odkrojíme kousek a zbytek vrátíme do ledničky. 

Na pomoučeném válu, těsto vyválíme na tenký plát. A teď jsou dvě možnosti: buď uděláte klasický závin a nebo jako já na foto: zapletete. Pokuď vyberete druhou variantu, tak doprostřed, podél celého zavinu dáte mleté mandle, na které naskládáme plátky jablek, posypeme cukrem a ořechy.

 

 

A poté zapleteme. Hotový štrůdl potřeme rozšlehaným vajíčkem. 

Zavin dáme do předehřáté trouby na 180 stupňů a pečeme zhruba 30min, do zlatavé barvy.

 

 

 

 

Please reload

© 2017 INNA VALOUŠKOVÁ