Vánoční kořeněný sirup

November 25, 2018

 

Vánoce se nám pomaličku blíží a tak je nejvyšší čas začít s přípravami. Letos časově to moc nedávám ale i tak své oblíbené cukroví a jiné věci se budu snažit udělat. No a jako vždy začínám sirupem na svařák, který jsem velice oblíbila a který už pár let dělám. Jelikož svařák miluji a s tímto sirupem je to hračka. Také ho používám na punč či na vánoční kořeňený čaj.

Ingredience:

 

1kg cukru krupice

1litr vody

20g badyanu

20g hřebíčku

25g celé skořice

5g nového kořeni

5g muškátového oříšků 

5g anýzu (nemusí být )

kůra z jednoho citrónu

kůra z jednoho pomeranče 

 

Postup: 

 

Vezmeme hrnec se širokým dnem (muže být i hlubší pánev), nasypeme cukr a na mírném ohni začneme cukr rozpouštět. Až cukr se úplně rozpustí a získá zlatou barvu, přilijeme vodu. Karamel okamžitě stuhne, nebojte se, vodu s karamelem přiveďte k varu a na mírném ohni vařte dokuď se karamel úplně nerozvaří.

Mezitím z chemicky neošetřeného citrónu a pomeranče opatrně seřízneme plátky kůže (pokuď ovoce bylo chemicky ošetřeno musíte ho pořádně kartáčkem umýt pod tekoucí vodou).

Do vařícího sirupu přidáme veškeré koření a kůru a vše zhruba povaříme 5-7minut. Vypneme sporák a sirup v hrnci i s kořením necháme stát do druhého dne. Druhý den sirup přecedíme a nalijeme do láhve. V láhvi sirup vydrží velmi dlouho. 

 

 

 

 

 

Please reload

© 2017 INNA VALOUŠKOVÁ