Parmazánové sušenky

December 30, 2018

A je to tady: konec roku a s ním oslavy Silvestra. Každý z nás bilancuje ten rok, všechno dobré i špatné co se nám odehrálo , co jsme mohli a co neudělali a čeho by jsme chtěli dosáhnout v příštím roce. Pro mě osobně tento rok byl dobrý: všichni jsme ve zdraví přežili (a je to nejdůležitější), trochu jsem cestovala, mé pěstitelské výnosy byly docela dobré, slepičí rodinka se nám rozrostla o jednoho kohouta a pár slepiček, které mi teď velice hojně snášejí vajíčka. 

I ve svém blogerském a instagramovém životě jsem se posunula o kousek dál, což především za to vše děkuji vám mí drazí.

Poprvé jsem byla mezi nominovanými na foodblog roku, kde jsem se umístila jako čtvrtá v objev roku a vyhrála jsem speciální cenu AEGMAMADISH, které si nesmírně vážím a cením. Také jsem se setkala s novými lidmi (někteří se pro mně stali velmi blízkými osobami v IG životě) sdílíme totiž stejné názory a vyznáváme stejné hodnoty což pro mě je dost důležité v tomto hektickém životě. A hlavně díky vám vidím smysl toho co dělám a co mě nesmírně baví a naplňuje a tím pádem je pro mě hnacím motorem dopředu. Protože díky vašim zprávám (kolikrát i velice dojemným) jsem vytvořila s vámi jakési pouto, které nás  spojuje společnými zájmy a životním postojem a za to vám ještě jednou děkuji.

Nicméně nebyl tenhle rok celý růžový, bohužel utopila se nám fenka (bylo ji 10let) a to víte chvíli vám to trvá než se s tím smíříte, bohužel i tohle k životu patří. No a pak pár dalších rodinných problémů, které se nakonec nějakým způsobem vyřešily.

No a teď k oslavám Silvestra, letos slavíme s kamarády a tak už se na to pomalu chystám. Letošní pohoštění jsem pojala ve formě tapas, na které jsem výborné produkty nakoupila na www.pampasmarket.cz , za mě je to osvědčený e-shop  na kterém seženete kvalitní a výborné hovězí maso z Argentiny a také další skvělé produkty jako výtečné španělské olivy z rodinné farmy Losada, které přistupují ke každé odrudě jednotlivé podle chuti a druhu a hlavně na nakládání používají solné nálevy nikoliv nálevy z hydroxidů solného.

A pak na jejich e-shopů najdete výborné španělské sýry a iberskou šunku a salámy a vše to završuje bohatý výběr fantastických vín. 

 Ingredience:

 

170g špaldové hladké mouky (můžete použít i obyčejnou hladkou mouku)

40g olivového oleje

60g vody

50g nastrouhaného parmezánu

špetku soli

špetku provensalského kořeni

 

vajíčko na potřeni

 

Na ozdobu:

 

španělské olivy z www.pampasmarket.cz

iberské chorizo

cabereco de lomo

iberská šunka cebo

různé druhy sýru, vše z pampasmarket

hruška

vlašské ořechy 

 Postup:

 

Z veškerých surovin zpracujeme těsto, které necháme na kuchyňské lince 20minut odpočívat. 

Poté z těsta vyválíme tenký plat těsta a vykrajujeme kolečka, které pokládáme na plech vyložený pečícím papírem. Kolečka potřeme rozšlehaným vajíčkem a můžeme posypat i semínkami. Pečeme v předehřáte troubě na 180 stupňů 8minut.

Jsou skvěle jak samotné nebo s oblohou.

Z této dávky mám vždy 40 koleček.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Please reload

© 2017 INNA VALOUŠKOVÁ