Varenyky

January 5, 2019

Jednou za čaš dostanu obrovskou chuť na jídlo, které u mně vyvolá vzpomínky na mé dětství a na mou milovanou babičku. A dnes to jsou varenyky, jídlo na kterém jsem vyrůstala, které miluji a které mě vždy dokáže vrátit do kuchyně mé babičky, přímo to vidím, rozpálenou pec a na plotně se vaří čaj z malinových stonku a babička něco kuchtí. Bože co bych za to dala abych se mohla aspoň tam na chvilku vrátit...

Já totiž vyrůstala na veňkově, v jednom domě jsem vyrůstala s rodiči a prarodiči, jelikož rodiče většinou byli v práci, tak na starosti mě i brachu mívala babička.

Chovali jsme doma skoro všechno co šlo: husy, kachny, krůty, slepice a králíky, prasata a krávy a k tomu pěstovali spoustu zeleniny na zahradě. Podzim a zima bylo období, kdy jsme vařili jídlo ze spižírny a sklepů (v té době jsme neměli obří mrazáky) a to znamená že po zabijačce maso nasolilo, vyudilo, špek se naložil do soli. Zelí se nakládalo do sudu, další soudek byl plný kvašených okurek a také se kvasila i jablka ve slámě. Další část ovoce padla na sušení a zavařování (křížaly, džemy, kompoty).

Děda vždy po dožínkách zajel do mlýna a tak jsme měli pytle vlastní mouky na půdě. 

No a jelikož krávy se většinou nějakou dobu nedojili, tak babička vždy předtím dělala zásoby másla a právě tvaroh ze soli nakládala do malého soudku na to platýnko, které bylo zatížené kamenem. 

A tak jsme celou zimu využívali zásoby, které jsme nadělali, děda v sobotu vždy zajel na trhy a dovezl domu olej, rýži, nějaké těstoviny, pohanku a jáhly a vždy nám dovezl nějaké bonbóny, na které jsme se jako děti moc těšili a byly to vlastně jediné bonbóny, které jsme za celý týden měli. 

A hlavně se hodně peklo a vařilo: domácí chleba a buchty, pekly se nadívané husy a vařily se polévky. Bylo to skvěle období.

Ingredience:

 

Na těsto:

hrnek=240ml

 

2 hrnky hladké mouky

1 vejce

0,5 hrnku vody

špetka soli

 

Na náplň:

 

400g vařených nastrouhaných brambor

150g balkánského sýra 

 

10dkg uzeného boku

olivový olej

 

Postup:

 

Brambory ve slupce uvaříme doměkka, zcedíme a necháme úplně vychladit.

Mezitím uděláme těsto a tak že zpracujeme veškeré suroviny v těsto, buď rukama nebo za pomocí kuchyňského robota. Těsto by mělo mít konzistenci jak na těstoviny. Těsto zabalíme do fólie a necháme na kuchyňské lince odpočinout půl hodiny.

Vychladlé brambory oloupeme a nastrouhamé najemno nebo prolisujeme a smícháme s rozdrobeným balkánským sýrem.

Uleželé těsto na pomoučeném válu rozválíme na tenký plat a pomocí formičky či panáka vykrajujeme kolečka. Doprostřed každého kolečka dáme lžičku náplně, přepůlíme a špičkami prstů slepíme, vzniknou půlměsíce.

Do většího hrnce nalijeme vodu a dost osolíme a přivedeme k varu. 

Vedle na pánvi uzený bok nakrájíme na kostičky a na olivovém oleji osmažíme do růžova.

Do vařící vody opatrně dáváme varenyky, zamícháme a přivedeme k varu, jakmile vyplavou nahoru, povaříme minutu. Děrovanou naběračkou vyndáme a smícháme s opečeným bokem.

Můžeme jíst samotné nebo jako já se zakysanou smetanou. 

 

 

 

 

 

 

 

Please reload

© 2017 INNA VALOUŠKOVÁ