Profiterolky s kaštanovým krémem

February 2, 2019

 

Valentýn se nám pomalu blíží a já ve spolupráci s e-delikatesy jsem pro vás připravila tento skvělý recept. Výraznou dominantou tohoto receptu je skvělá kaštanová pěna s čokoládou La Molienda Verde. Tato pochoutka je vyrobena z kvalitních španělských kaštanů a čokolády podle tradiční receptury. Skvělé trio: kaštany, čokoláda a brandy pěkně pozvedne krém na profiterolky na úplně jinou úroveň a na Valentýna je to přímo božské pokušení, které ještě doveršují přímo božské bonbóny: sušený fík Calabacita je obalen ve skvělé ale opravdu skvělé belgické čokoládě (71,5%) a chuť bonbónů doplňuje mandlová náplň. 

Na první pohled se vám muže zdát že ten recept je na vás moc složitý, pravdou je opak a troufám si říci že ho zvládne opravdu každý a na Valentýna budete tou nej u své drahé polovičky.

Ingredience:

 

Na těsto:

50g másla 

100g hladké mouky

150ml vody

2 vejce

Na špičku nože sůl 

 

Na krém:

150g kaštanové pěny(www.edelikatesy.cz)

100g mascarpone

50ml smetany na šlehání

 

Fíky v belgické čokoládě(www.edelikatesy.cz)

 

Postup:

 

Do rendlíku nalijeme vodu, přidáme pokrájené máslo a špetičku soli. Vše zahříváme dokuď se máslo úplně nerozpustí, přivedeme směs k varu a poté rendlík odstavíme z plotny, přisypeme mouku a vařečkou poctivě mícháme dokuď se nevytvoří bochánek (trvá to zhruba minutu). Poté směs necháme mírně zchladit  a poté buď v robotu nebo ručně zašleháme po jednom vajíčka. V konečném výsledku by mělo být těsto vláčné a lesklé.

Troubu předehřejeme na 200 stupňů. Z těsta za pomocí dvou lžiček nebo pomocí cukrářského sáčku děláme malé kopečky na plech vyložený pečícím papírem. Mezi kopečky necháváme zhruba 5cm mezery. 

Dáme do trouby a pečeme 10minut, poté snížíme teplotu na 180 stupňů a pečeme dalších 10 minut.

Vyndáme z trouby a propíchneme párátkem každou profiterolku (aby vyšla pára). Necháme je úplně vychladit, rozřízneme napůl a plníme krémem.

Na krém lehce prošleháme mascarpone, znovu vše prošleháme a nakonec vmícháme kaštanovou pěnu. Měl by vzniknout hustý krém, kterým pak plníme profiterolky. 

A jako na závěr skvělého večera, doporučuji bonbóny: fíky v belgické čokoládě, jediným slovem dokonalost.

 

 

 

p

Please reload

© 2017 INNA VALOUŠKOVÁ