Valentýnský pohárek

February 5, 2019

 

Dnes vám nabízím další inspiraci na Valentýna, která zabere minimum času a bude to skvělým překvapením pro vaši drahou polovičku. Jak říká můj muž a ten sladké miluje že je to velká mňamka a bych pravdu řekla ze dvouch poháru jsem měla jen lžičku, zbytek mi zabavil a po večerách si na nich pochutnával. Nojo muži, co by jsme pro ně neudělaly. Jedinou věc kterou musíte udělat včas, nakoupit všechny suroviny a pak už je to brnkačka.

Hlavní surovinou toho to receptu je opět kaštanové pyré s čokoládou a brandy od  www.edelikatesy.cz, které dodá tomu to dezertu tu skvělou chuť a výjimečnost a vaše drahé polovičky si ho zamilují.

Ingredience: 

 

Na 2 skleničky:

 

60g sušenek amaretti 

2 lžíce sladkého dezertního vína (Marsala či jiné)

100g kaštanového pyré (www.edelikatesy.cz)

120g mascarpone

60ml smetany na šlehání

 

Na ozdobu ovoce, nebo fíky v belgické čokoládě od www.edelikatesy.cz

 

Na přípitek šumivé víno Mascaró Semi Seco Ambrosia

 

Postup:

 

Mascarpone lehce prošleháme a poté přilijeme smetanu na šlehání a vše krátce šleháme do hustého krému, pozor nepřešlehejte, jinak by se vám krém srazil.

Sušenky buď rukami či za pomocí válečku rozdrtíme na menší kousky a rozdělíme do dvou skleniček.

Rozdrcené sušenky polijeme dezertním vínem, poté dáme vrstvu kaštanového pyré a poté vrstvu ušlehaného mascarpone se šlehačkou.

Ozdobíme ovocem či dáme čokoládový bonbón.

K tomuto dezertu se skvěle hodí šumivé víno Mascaro Semi Seco Ambrosia. Toto polosladké šumivé víno z Katalánského vinařství Mascaro má dlouhou tradici a skvěle doplní dnešní dezert.

 

 

 

 

 

Please reload

© 2017 INNA VALOUŠKOVÁ