Pečený losos v soli a salsa ze sušených rajčat

February 26, 2019

Ryby miluji v jakékoliv úpravě: syrové, pečené, grilované, uzené. Základem je vždy dobrá čerstvá ryba. Tento recept když jsem ho dělala poprvé, měla jsem trochu obavy z toho množství soli ale zbytečně, ryba je slaná tak akorát a zachová svou výbornou chuť a šťavnatost. Na tento recept se hodí jakákoliv ryba, já nejčastěji dělám pstruha, pstruha lososovitého a lososa. 

Ingredience:

 

1 losos v celku

pár větviček tymiánu

 

Na solný zábal:

 

1kg hrubozrnné soli

kůra z jednoho citronu

mletý čerstvý pepř

pár větviček tymiánu a oregána

voda podle potřeby

 

Na salsu:

 

150-200g sušených rajčat naložených v oleji

2 řapíky řapíkatého celeru

půl cibule

lžíce malých kaparů

hrst čerstvé petrželky

lžíce červeného vinného octa

3 lžíce olivového oleje

sůl, mletý pepř

 

Postup:

 

Lososa omyjeme, osušíme a dovnitř dáme pár větviček tymiánu.

Troubu zapneme na 200 stupňů.

Do mísy dáme hrubozrnnou sůl, nastrouhanou citronovou kůru, nasekaný čerstvý tymián a oregáno, čerstvý mletý pepř, vše pěkně promícháme. Postupně přiléváme studenou vodu a promícháme dokuď nevznikne tak zvaný mokrý písek, pozor, ne kaše!!!

Jednou třetinu soli dáme na plech vyložený pečícím papírem nebo do zapékací mísy, položíme rybu a zbytkem soli zasypeme a uhladíme aby ryba byla všude pod solí.

Dáme do předehřáté trouby a pečeme 25-30 minut podle velikosti ryby.

 

 

Rybu vyndáme z trouby a opatrně se zbavíme solné krusty, pozor ať nepoškodíte kůže, jinak by sůl dostala až na rybí maso. 

Já ještě ráda polevám rybí maso dresinkem, který dělám tak že v misce smíchám citronovou šťávu z půlky citronu, olivový olej, čerstvé nasekané bylinky (petřzelová nať, tymián, oregáno), sůl a pepř. Ale není to nutné.

 

 

 

A na salsu veškerou zeleninu pokrájíme nadrobno a dáme do mističky, promícháme a dochutíme soli, pepřem, vinným octem a olivovým olejem.

Nejvíce miluji pečenou rybu s touto salsou a plátkem dobrého chleba.

 

 

Please reload

© 2017 INNA VALOUŠKOVÁ