Koláč s višněmi

March 10, 2019

 

Jednou za čas se pustím do uklízení špajzu, no jestli to tak jde nazvat, spíše potravinové skříně a pokaždé narazím na nějaké poklady na které jsem malém zapomněla. Většinou se jedná o potraviny, které jsem objednala v zápalu nákupní horečky a které jsem kupovala s tím že je nutně potřebuji a které hned použiji. Bohužel skutečnost se vždy liší od představ a tak většinou skončí někde zastrčené dozadu a čekají na svůj čas.

Tentokrát jsem našla různé oříškové mouky, jako třeba mouka z kešu či vlašských ořechů, které popravdě používám dost málo při pečení či kokosovou. 

A tak jsem hledala inspirace u cukrfree, která hodně používá různé mleté ořechy na korpusy, no a zbytek koláče vznikl nějak tak spontánně podle mé chuti a ze surovin co jsem našla momentálně v ledničce a ve špajzu doma. A podle slov mého muže je to “pecka” tak snad i vám zachutná .

 

Ingredience:

 

Na korpus:

 

80g kešu mouky

80g kokosové mouky

70g másla 

3 vajíčka 

špetka soli

vanilka

 

Na višňovou vrstvu:

 

400g kompotovaných višníms nálevem

lžička kukuřičného škrobu

lžíce vody

lžíce rumu

 

Na krém:

 

250g smetanového sýra Philadelphia

1 smetana na šlehání

3 lžíce moučkového cukru

 vanilkový extrakt

 

Kompotováne nebo čerstvé višně na ozdobu.

 

Máslo na vymazání formy

 

Postup:

 

Máslo rozpustíme a necháme zchladit. Do mísy dáme veškeré suroviny na korpus a smícháme v těsto.  Formu na koláč vymažeme máslem, těsto lžící dáme do formy a rukama ho uhladíme, pokuď by se lepilo na ruce, doporučuji ruce namočit.

Troubu předehřejeme na 180 stupňů. Formu s těstem dáme do formy a pečeme 15 minut. Poté vyndáme z trouby a necháme vychladit.

 

Kompotované višně i s nálevem dáme do rendlíku a přivedeme k varu. Vaříme 2-3 minuty. Lžičku škrobu rozmícháme se lžící vody a přidáme k vařícím višním, zároveň přidáme i lžíci rumu, vše povaříme zhruba minutu a odstavíme a necháme zchladit.

Poté naneseme višně na korpus .

Sýr Philadelphia prošleháme s moučkovým cukrem a vanilkový extraktem. Poté přidáme smetanu na šlehání a vše ušleháme v hustý krém, který poté naneseme na višňovou vrstvu a uhladíme. 

Nejlépe je když koláč necháte přes noc v ledničce. Na hoře zdobíme zbylými kompotovanými višněmi. Já jsem použila višně, které jsem měla naložené na griotku.

 

 

 

 

 

Please reload

© 2017 INNA VALOUŠKOVÁ