Domácí kuřecí nugetky

March 15, 2019

 

Po vyslovení slova nugetky, se mým holkám sbíhají sliny, začínají být mírně nervózní a němužou dočkat se slovy: “Kdy už to bude?”. A tak různě pochodují po kuchyni a koukají do trouby jako na obrazovku televize a neterpělivě čekají na ten okamžik kdy je vyndám z trouby. Kolikrát když je pozoruji tak se musím smát, že je to pořád nepřešlo...a ať jsou velké, pořad se chovají jako malé děti.

 A přitom jsou tak snadné a různě můžete obměňovat koření podle momentální nálady a chuti. Další věci je smažení, kde můžete výbrat z klasického smažení na pánvi nebo bez tuku na plechu, záleží na vás co vyberete, obě dvě varianty jsou dobré. Já preferuji tu druhou: jednak nemusím stát u sporáku, pečené všechny naráz a co si budeme povídat, i zdravější. 

 

Ingredience:

 

400g kuřecích prsou

200g bílého jogurtu

lžíce sušených bylinek

lžíce olivového oleje

sůl a pepř

 

Na obalování:

 

200g kukuřičnych lupínků 

lžička kurkumy

sušené bylinky

chilli podle chuti

sůl 

 

Postup:

 

Kuřeci prsa očistíte a pokrájíte přibližně na stejnoměrné kousky (záleží na vás jestli je chcete udělat široké 2cm a dlouhé 5cm, nebo ve tvaru kostky).

Bílý jogurt dáte do větší misky, přidáte sušené bylinky, lžíci olivového oleje, půl lžičky až lžičku soli, pepř a lžící vše promícháte. 

Do ochuceného bílého jogurtu přidáte pokrájená kuřecí prsa a vše nejlépe rukama promícháte. 

Mísu zakryjete potravinářskou fólii a dáte do ledničky nejlépe přes noc nebo aspoň na dvě hodiny.

 

 

 

Marinované maso vyndáte z ledničky a necháte zhruba půl hodiny stát na kuchyňské lince.

Mezitím troubu zapněte na 200 stupňů.

Plech vyložte pečícím papírem.

Kukuřičné lupínky nasypte na vál a přejeďte několikrát válečkem na těsto, poté je nasypte do mísy. K lupínkům přidejte mletou kurkumu, bylinky, sůl a chilli (není nutné) podle chuti a vše pořádně promíchejte.

Každý kousek kuřecího masa vyndejte z marinády a důkladně obalte v ochucených lupínkách a pokládejte na plech vyložený pečícím papírem.

Poté plech dejte do předehřáté trouby a pečte zhruba 25 minut.

 

P.S máme je rádi s česnekovým dipem (hustý bílý jogurt smícháte s prolisovanym stroužkem česneku, trošku citronové šťávy, lžící olivového oleje a soli).

A je to naše oblíbené jídlo do auta na cestách.

 

 

 

Please reload

© 2017 INNA VALOUŠKOVÁ