Tvarožníky s dýní

March 24, 2019

 

Tvarožníky: to je další vzpomínka na mé dětství, jelikož jsme vyrůstali na venkově a naši měli hospodářství a tím pádem i krávy a samozřejmě čerstvé mléko, smetana, domácí máslo a domácí tvaroh byly denně na našem stole. Já i můj brácha jako děti jsme byli dost vybíráve v jídle a snídaně jsme měli radši sladké, proto je nám maminka dost často pekla a troufnu si říci že to byla naše nejoblíbenější snídaně. Tvarožníky jsme popravdě milovali jak horké  tak i studené, pamatuji si po ránu jsme se museli vždy nasnídat než jsme šli do školy (a v té době jsem nechápála proč musím snídat a že maminka si dala tu práci a každý den nám něco dobrého připravila), no a odpoledne když jsme lítali venku tak studené tvarožníky byla rychlá svačinka. A byla to dobrota. Dnešní recept jsem malinko pozměnila a to tím, že jsou to tvarožníky s dýní, no možná jako dítě jsem tenkrát měla výhrady ale dnes ba naopak, to miluji.

 

 

Ingredience:

(Pro 2 osoby)

 

325g tvarohu

100g nastrouhané na jemno dýně

3 lžíce cukru

1 vajíčko 

2 lžíce krupičky

50g hladké mouky

nastrouhaná kůra z půlky citronu 

lžička citrónové šťávy 

špetka soli

špetka mleté skořice

 

Olej a máslo na smažení 

 

Všechny suroviny, kromě hladké mouky smícháme v míse a dáme na noc do ledničky. Druhý den přidáme mouku a zpracujeme v těsto (těsto bude dost lepkavé). Ruce pomoučíme moukou a za pomoci lžíce vždy odebereme kousek těsta, kterou vytvarujeme v placičku, vysokou zhruba 1cm.

 

Placičky buď smažíme na oleji či másle, nebo můžeme dat na plech vyložený pečícím papírem a péct v předehřáté troubě zhruba 20-25 minut. Záleží na vás, co preferujete, mně osobně více chutnají z pánvičky a také je mám moc ráda s domácími švestkovými povidlami.

 

 

 

 

 

Please reload

© 2017 INNA VALOUŠKOVÁ