Paska

April 15, 2019

 

U mě jsou Velikonoce spojené s pečením pasky (jiná podoba českého mazance) akorát že u nás těsta většinou jsou hutnější, a to znamená že obsahují hodně másla, cukru, vajíček, medu, je pravda že taková paska vydrží i týden a je pořad skvělá. A když už nějaká u nás doma zbyla, tak nikdy se nevyhazovala a usušila na suchary, které jsme si jako děti namáčeli do kakaa.

Jelikož větší půlku života žiji v Čechách tak na Velikonoce peču jak mazanec tak i pasku .

 

Ingredience (na 4 bochníky):

 

250g másla 

200ml plnotučného mléka 

400g cukru

6 žloutku

1 vajíčko 

1200g hladké mouky

půl lžičky soli

vanilkový cukr 

citronová kůra 

150 rozinek

rum

 

Na kvásek:

 

kostka droždí

lžíce cukru

100ml mléka 

 

máslo na vymazání forem

 

vajíčko na potření

Postup:

 

Na začátku udělám kvásek: do hrníčku rozdrobím droždí, přisypu cukr a zaliju teplým mlékem a nechám droždí pracovat 15 minut.

Do mísy nasypu mouku, přidám teplé mléko, rozpuštěné teplé máslo, žloutky a vajíčko, cukr, sůl, vanilkový cukr a přidám vzešlý kvasek a vše zpracuji v těsto buď za pomoci kuchyňského robota nebo rukama. Nakonec zapracuji rozinky, které jsem namočila přes noc v rumu a citronovou kůru . 

Těsto přikryju a nechám kynout 3-4 hodiny. Jelikož mám chytrou troubu od Siemens, která mi zajistí ideální podmínky na kynutí těsta a nemusím o nic starat.

Jinak těsto musíte nechat kynout na teplém místě.

 

Mezitím formy (staré hrnce) vymažu poctivě máslem.

Vykynuté těsto dám na vál a rozdělím na čtyři díly, z každého dílu vypracuji bochník, který vložím do vymazané máslem formy a nechám kynout další dvě hodiny.

 

Nakynuté pasky potřu rozšlehaným vajíčkem a dám do předehřáté trouby (horký vzduch) na 180 stupňů. 

Pasku přikryju pečícím papírem a peču 10 minut při této teplotě a poté snížím teplotu na 165 stupňů a peču dalších 40 minut. 

Upečené pasky vyndám z trouby a nechám vychladit.

 

 

 

 

 

 

Please reload

© 2017 INNA VALOUŠKOVÁ