Steak s grilovnou zeleninou a vinnou redukcí

April 7, 2019

 

Steak: pod tímto slovem se mi vybaví kus štavnáteho masa ze kterého se mi sbíhají hned sliny, a po prvním kousnutí ucítím tu skvělou chuť masa a který si vychutnám do posledního sousta . Ale cesta k takovému kusu masa byla poměrně dlouhá, za tu dobu jsem vyzkoušela spoustu řezníků, ochutnala spoustu masa, zažila jsem spoustu zklamání a většina masa byla opravdu nepoužitelná. Ale kdo hledá, ten najde a tak jak to bývá i já jsem našla skvělého prodejce, na kterého nedám dopustit a pro mně je záruka skvělého, štavnáteho steaku a tím je e-shop Pampas market.  Jejich maso, které pochází z Argentiny je bezkonkurenční a další výhodou je, že v pohodlí  domova objednám a pak už jen čekám na balíček. Za mě prostě super.

 

Ingredience:

 

Na steak (pro 4 osoby)

 

800g hovězí svíčkové 

pár větviček rozmarýnu

50g másla 

kampotský pepř

olivový olej

 

 

Maso omyju a papírovou utěrkou osuším, poté maso zbavím případných blán a pokrájím na čtyři kousky. Kousky masa položím na tác, posypu pokrájeným rozmarýnem a čerstvě mletým pepřem a zakápnu olivovým olejem. Maso nechám marinovat na kuchyňské lince zhruba 45 minut. 

 

Pánev rozpálíme na maximum (musí se z ní kouřit) a steaky zprudka opekám z každé strany 1,5 minuty. 

Troubu rozpálím na 200 stupňů.

Osmahnuté steaky dám na plech, na každý kus masa položím kostičku másla a poté plech s masem dam do rozpálené trouby.

Doba pečení steaku záleží podle toho jak chci je mít propečené. To znamená: rare 2-3 minuty, medium 5-6 minut, well done 8-10 minut. Upečené steaky nechám zhruba 10 minut odpočinout, aby se šťáva udržela v mase. Těsně před podáním steaky osolim ještě trošku opepřím. 

 

 

 

 

 

 

 

Na grilovanou zeleninu:

 

1 větší cuketa

1 červená paprika

1 žlutá paprika

3 červené cibule

6-8 cherry rajčat

olivový olej

čerstvý tymián 

Postup:

 

Zeleninu omyju a osuším, poté pokrájím. Cuketu překrojím na 3 díly a každý díl pokrájím na plátky. Papriky zbavím jadřinců a pokrájím na větší kousky a cibule na měsíčky.

Na pánvi na kapce oleje zprudka opékám  po částech zeleninu, kterou pak dám do zapékací mísy. Na zeleninu dam natrhané lístky tymiánu, přidám čerstvá rajčátka, vše osolím a zakapu olivovým olejem. 

Zapékací mísu se zeleninou dám do předehřáté trouby na 200 stupňů a peču zhruba 10-15 minut.

 

 

Na vinnou redukci: 

 

půl litru dobrého červeného vína

100g másla 

lžíce medu

 

Postup: 

 

Víno naliju do rendlíku a přivedu k varu, ztlumím oheň a vařím do té doby než se tekutina neodvaří na 1/3. Poté přidám lžíci medu, zamíchám a pak po kostičkách zašlehám studené máslo. Hotovou redukcí přeliji steaky.

 

Please reload

© 2017 INNA VALOUŠKOVÁ