Lívance s cottage

April 13, 2019

Tento recept vznikl ve spolupráci s Siemens 

Víkendové snídaně miluji a většinou připravuji rozmanitá snídaně, napůl slaná a napůl sladká. Samozřejmě pro dcery nesmí chybět ta sladká varianta a to většinou lívance. Nojo lívance, kdo je nemá rad a za ta léta už jsem vyzkoušela různé recepty a pořad zkouším a jak to bývá, jedny jsou lepší a druhé se u nás neohřály. Tento recept jako většina mých receptů vznikl čistě náhodou a jak to bývá nám všem moc zachutnal a dceři ani nevadí že je s cottage.  

Víkendové snídaně u nás většinou trvají delší dobu než ty v týdnu a každý vychutnává a pochutnává nad skvělou snídaní. Já o víkendu mám rituál že snídani jako každý den začínám snídaní ale pak si pochutnám nad šálkem kávy a od té doby co máme skvělý kávovar od Siemens tak obzvláště se na to těším a kolikrát si dopřeji i dva šálky. 

 

Ingredience:

 

1 vajíčko 

2 lžíce cukru

1 kelímek cottage(150g)

125ml mléka 

150g hladké mouky 

půl lžičky sody 

půl lžičky citronové kůry 

 

ghi nebo olej na pečení 

 

Postup:

 

Vajíčko krátce prošlehám s cukrem (aby cukr trochu se rozpustil), přidám cottage a mléko a vše znovu prošlehám a nakonec přidám hladkou mouku se sodou a citronovou kůrou a vše pořádně promíchám a nechám těsto 10-15 minut odpočinout.

 

Poté panvičku rozehřeju na středním ohni a dam na pánev ghi nebo lžíci oleje a lžící nabírám těsto a dávám na pánvičku a tvaruji s pomocí lžičky lívance, které smažíme z každé strany zhruba 3-4 minuty. Pánev nesmí být příliš horka jinak by se rychle připálily a ve vnitř zůstanou syrové. 

Lívance máme moc rádi s domácími švestkovými povidly a hustým bílým jogurtem a nebo s čerstvým ovocem a bílým jogurtem. 

 

A pak už si pochutnávám na skvělých lívancích a výborném kafíčku. 

 

 

Please reload

© 2017 INNA VALOUŠKOVÁ