Velikonoční paska s tvarohem

April 12, 2019

 

Velikonoce pro nás pravoslavné jsou největším svátkem v roce. Přípravy na Velikonoce začínají čtyřicetidenním půstem a to znamená že člověk, který se poctivě postí nejí 40 dní žádné maso, vajíčka, mléčné výrobky ani žádné živočišné tuky. Pamatuji si že má babička se postila vždy ve středu a v pátek a převážně v době půstu jedla hodně ryby, pohanku a brambory.

Další vzpomínka z dětství na Velikonoce: Vždy v době půstu jsme chodily s babičkou do církve ke spovědi a to znamenálo že šly jsme do církve na devátou ráno a zpátky se vracely kolem třetí. Během té doby co jsme byli v kostele nesměli jsme nic jíst ani pít (doma žádná snídaně) a navíc v církvi celou dobu se stojí, občas se klečí, což si myslím že pro děti a starší lidé je to dost náročné a poté co jsme byly u spovědi a dostaly, jak jsme tomu říkali med od kněze, tak teprve jsme směly napít popřípadně něco sníst, popravdě bylo to utrpení.  

Pamatuji si že rodiče vždy před Velikonoci jezdívali na trhy a to znamenalo že na Velikonoce já i bracha měli nové šaty a boty.

Další velké přípravy se konaly před samotnými svátky: Vždy jsme měli zabijačku a tak se dělaly domácí klobasy, jelita, tlačenky, udilo se maso atd... Babička vždy dělala čerstvé domácí máslo (ve veliké dřevěné máselnici) a tvaroh, barvila se vajíčka v cibulových šlupkách.

A ve čtvrtek babička vždy pekla pasku, protože v pátek se nesmělo jelikož byl Velký pátek a v sobotu pro změnu pekla chleba.

Nojo páska, byly to velké přípravy: Babička nepekla jednu, dvě ani tři pásky, co já si pamatuji tak aspoň deset. Vždy říkala že pro každého člena rodiny jedna, další do církve na posvícení a další do církve (bohoslužba za mrtvé) a další na hřbitov a jedna navíc kdyby se nějaká nepovedla. Přípravami a pečením babička strávila 2 dny, naštěstí pekla to v peci, a tak na dvakrát se vešly. Horší bylo to že i když pasky byly upečeny, směli jsme je ochutnat až v neděli nad ránem poté co kněz ji posvětil. Ani nevíte jak jsme se na ni těšili.

A pak přišla Velká noc: To znamená že jsme celá rodina šli do církve s košíkem plných dobrot: Paska, domácí klobásy, máslo, tvaroh a obarvená vajíčka. A pak když kněz nám to posvětil svěcenou vodou se šlo domu a začínalo velikonoční hodování, to znamená že v noci jsme sedli za stůl a vše ochutnali a poté se šlo do postele.

Dnes už na to jen vzpomínám jednou za čas když se mi povede jet na Ukrajinu na Velikonoce tak si to pěkně vychutnávám a prožívám.

 

Ingredience: 

 

Na kvásek:

25g čerstvého droždí 

50ml mléka 

lžíce cukru

 

Na těsto: 

500g špaldové mouky

150g tvarohu

100ml vody

60ml mléka 

4 lžíce cukru

100g másla 

2 vajíčka 

1/3 lžičky soli 

100g rozinek nebo kandované citrusové kůry 

 

máslo a mouka na vymazání forem

 

Postup: 

 

Na začátku udělám kvásek: To znamená že do hrnečku nadrobím droždí, přisypu cukr a zaliju teplým mlékem a nechám 10-15 minut stát.

Mezitím začnu připravovat ostatní suroviny na pasku: Máslo nechám povolit v mikrovlnce, mléko trošku ohřeju.

Tvaroh pokuď mám jemný tak stačí rozmíchat s vodou a pokuď máte hrudkovatý, tak se musí propasírovat přes síto a teprve rozmíchat s vodou.

 

Jinak do mísy od kuchyňského robota dám tvaroh rozmíchaný s vodou, vajíčka, cukr, sůl, teplé mléko, změklé máslo, mouku a vzešlý kvasek a vše zpracuji v těsto (v robotu to trvá kolem 10 minut) nakonec přidám rozinky či kandovanou kůru a zapracuji v těsto. 

Těsto přikryju a na teplém místě nechám kynout 2 hodiny.

 

Mezitím připravím dva malé starší hrnce (průměr kolem 15cm), které pořádně vytřu máslem a výstupu troškou mouky.

Vykynuté těsto vyndám z mísy na vál a rozdělím na dva díly. Každý díl těsta zpracuji v bochník, který dám do vymazané formy. Formy s těstem znovu přikryju a nechám kynout zhruba hodinu.

 

 

 

Mezitím troubu předehřeju na 180 stupňů na horkovzduch. Vykynuté bochánky, můžete potřít rozšlehaným vajíčkem,  já jsem je nepotírala jelikož jsem pak zdobila bílkovou polevou (1 bílek+80g moučkového cukru). Formy s těstem dám do trouby a přikryju pečícím papírem, peču 10 minut a poté snížím teplotu na 170 stupňů a peču dalších 35 minut. 

Upečené bochníky vyndám z trouby, nechám úplně vychladit a poté je vyndám z formy. 

Tady ta paska svou chutí a strukturou je dost podobná panettone.

 

 

 

 

Please reload

© 2017 INNA VALOUŠKOVÁ