Ricottové noky s rebarborovo-jahodovou omáčkou

May 4, 2019

 

Na rebarboru se těším každé jaro a nedočkávě každy den kontroluji jak roste a v duchu už plánuji co s ní udělám. Jelikož koláč už jsem pekla před pár dny, tak mě napadly noky s omáčkou z rebarbory a jahod. Ono totiž rebarbora a jahody jsou dokonalá dvojice, která se skvěle doplňuje. A ve výsledku vznikl velice lehký dezert, který potěší každého.

 

Rebarbora je první jarní zelenina, kterou sklízím přímo ze zahrádky.

Aby byla rebarbora šťavnatá a neměla příliš tuhých vláken v řapíku, tak musí se hodně hnojit a zalévat. Rebarboru doporučuji pěstovat v přistiněném a teplém místě, nikoliv na přímém slunci.

Řapíky sklízím když jsou dlouhé zhruba 30-50cm. A měly by se sklízet do svátku sv. Jana, později už má v sobě hodně kyseliny šťavelové, která odvádí z těla vápník a může napomáhat tvorbě ledvinových či močových kamenů. 

Rebarboru pravidelně hnojím a na zimu přidávám rozleželý kompost.

Rebarbora se množí dělením trsou.

Jinak rebarbora obsahuje velké množství jablečné a citronové kyseliny ale málo vitamínu C. Je bohatá na vápník a má v sobě velké množství vlákniny.

Kyselina listová, kterou obsahuje podporuje krevotvorbu a posiluje nervový systém. A také vysoký obsah kyseliny pantotenové prospívá vlasům a pokožce.

 

 

Ingredience:

 

Na noky:

250g ricotty

60g mandlové mouky

70g hladké mouky

žloutek

lžička cukru

špetka soli

 

Na omáčku:

250g řapíku rebarbory 

250g jahod

lžíce hnědého cukru

1-2 lžíce medu 

vanilková pasta

 

Postup: 

 

Do mísy dám ricottu, přidám žloutek, cukr, sůl a mandlovou mouku a vše promíchám a poté přidám hladkou mouku a vše zpracuji v těsto. Těsto rozdělím na čtyři díly, poté z každého dílu vyválím váleček, který krájím na kousky široké zhruba 1,5cm. Z každého kousku tvaruji nok. 

Vodu v hrnci přivedu k varu, noky hodím do vroucí vody a vařím 1-2 minuty. Noky vyndám na tác a nechám mírně zchladit.

 

 

 

Rebarboru zbavím veškerých nečistot, odkrojím listy a řapíky oloupu a pokrájím na menší kousky. Jahody omyju, osuším a pokrájím na půlky či čtvrtky podle velikosti jahod. Pokrájenou rebarboru a jahody dám do rendlíku přidám cukr a vanilkovou pastu, vše přivedu k varu a vařím pár minut do změknutí rebarbory. 

Noky podávám s omáčkou z rebarbory a jahod a doporučuji nahoru přidat lžičku hustého bílého jogurtu.

 

 

 

 

Please reload

© 2017 INNA VALOUŠKOVÁ