Koláč s ricottou a jahodami

June 2, 2019

 

Každý rok se hrozně těším na období kdy začnou dozrávt jahody. I když letos to jaro chvilkami nás trošku potrápilo, jako třeba nečekané přízemní mrazíky s kterými jsem nějak nepočítala, a tak bohužel část jahod to odnesla, jelikož květy jahod jsou dost náchylné na nízké teploty. Nojo i to se stává a přírodě neporučíš. 

Nicméně ten zbytek jahod co přežil mi začal krásně červenat, a já kdykoliv jdu vedle záhonu s jahodami tak vždy utrhnu pár jahůdek na chuť: jsou tak slaďoučké a štavnaté že to prostě nejde je tam nechat. 

Jahody miluji od dětství a pamatuji vždy jsem se nemohla dočkat prvních jahod a tak jsem trhala i ty které byli červené napůl. Horší to měl můj brácha, on chudák je barvoslepý a pamatuji jako malý vždy zalehnul mezi řádky a trhal všechny, který se mu zdali že by byli dobré.

Jinak popravdě mám nejradši jahody samotné čerstvě utržené a pak další věc kterou mám z dětství a kterou miluji, rozmačkané s cukrem a smetanou. Maminka vždy udělala nám plnou mísu i když ze začátku těch jahod moc červených ještě nebylo a byla to spíše smetana  s příchutí jahod i tak to byla dobrota. 

No a pak s jahodami miluji i různé koláče a dorty. Dělám také jahodový džem, který je skvělý na lívance a palačinky a také domácí jahodovou zmrzlinu, která je skvělá.

Dnes pro vás mám recept na lehký, svěží koláč s ricottou a jahodami, který není složitý na přípravu a chuťově je výtečný.

 

Ingredience:

 

Na těsto:

150g kešu mouky

50g kokosové mouky

1 vajíčko 

80g másla 

vanilkový extrakt

 

Na náplň:

700g ricotty

balení želatiny na nepečený dort

kůra a šťáva z jedné limetky

3-4 lžíce medu

 

Půl kila jahod na ozdobu

 

Postup:

 

Máslo rozehřeju a nechám zchladit. Veškeré suché suroviny nasypu do mísy, přidám vajíčko, zchladlé máslo a zpracuji v těsto, které pak za pomocí rukou natlačím do koláčové formy. Dám do předehřáté trouby na 180 stupňů péct 20 minut.

Mezitím želatinu nasypu do misky a zaliju 100ml vlažné vody a pečlivě metličkou promíchám aby nebyly hrudky. 

Ricottu dám do mísy a smíchám s medem a kůrou a šťávou limetky a nakonec vmíchávám po částech rozpuštěnou želatinu a pořádně míchám.

Směs nanesu na vychladlý korpus a uhladím a poté koláč dám do ledničky ztuhnout na 2-3 hodiny. Nakonec nazdobím čerstvými jahodami.

 

P.S. Místo želatiny na nenepečený dort můžete použit i plátkovou želatinu, plátky namočit ve vodě a poté v troše vody zahříváté dokud se nerozpustí, hlavně se nesmí vařit, jinak by želatina nefungovala.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Please reload

© 2017 INNA VALOUŠKOVÁ