Crostini s pomazánkou z mladého hrašku

June 14, 2019

 

Je tady půlka června a na zahrádce všechno pěkně roste, díky teplým nocím a častému dešti zelenina se má čile k světu. Průběžně sbíráme kedlubny, máme krásné nové brambory, saláty, špenát a ředkvičky postupně dosazuji a sázím nové. Okurky se začínají pěkne rozrůstat a už jsou první mini okurky a rajčata pěkně kvetou. Co vám budu povídat, miluji toto období a každý den se kochám vším co mám na zahradě.

A už trháme první lusky mladého hrášku, jsou tak křehké, sladké a jemné že člověk nedokáže je přestat jíst, chcete pořád a pořád trhat... Ale pokuď máte jako já hrášku  zasazeno hodně a už nevíte co s nim (jednak já ho hodně mrazím) tak vám nabízím recept na lehkou a skvělou pomazánku z mladého hrašku, která je skvělá na crostini a na kterých si pochutnáte při sklence dobrého vína.

 

 

Ingredience:

 

200g vyloupaného mladého hrášku

100g žervé nebo ricotty

20g nastrouhaného parmezánu

lžíce citronové šťávy 

lžíce olivového oleje

pár lístků máty

sůl, pepř 

 

Postup:

 

Mladý hrašek dáme do vroucí vody a povaříme zhruba 3 minuty, vyndáme a hned ho ponoříme do ledové vody aby zůstal pěkne zelený. Poté ho zcedíme a buď vidličkou nebo za pomocí šťouchačky na brambory rozmačkáme.

Do rozmačkaného hrašku přidáme žerve a důkladně promícháme, poté přidáme nastrouháný parmezán, citronovou šťávu, olivový olej a znovu vše promícháme. Nakonec přidáme nasekané listy máty, ale pokuď ji nemáte rádi tak nemusíte a pomazánku dochutíme soli a čerstvě mletým pepřem.

 

Pomazánku dáváme na opečené plátky bagety a zakapeme výborným olivovým olejem.

 

 

 

 

 

 

Please reload

© 2017 INNA VALOUŠKOVÁ