Makovo-ricottová (tvarohová) bábovka s meruňkami

July 19, 2019

 

Před pár dny, když jsem se vracela z práce domů, seděla ve vlaku a přemýšlela co bych upekla odpoledne ke kafíčku, dostala jsem chuť na bábovku, jenže byl háček, nemohla jsem se rozhodnout kterou mám upéct: tvarohovou či makovou a popravdě jsem měla chuť na obě dvě... A tak dostala jsem nápad zkombinovat tyto dva druhy dohromady a jako bonus přidat ovoce. V garáži jsem měla zrovna bedýnku meruněk od sousedky a tak bylo rozhodnuto...

 

Ingredience:

 

Na makové těsto:

 

2 vejce

60g cukru

50ml oleje

125g mletého máku 

150g mletých mandlí

2 lžičky prášku do pečiva 

125ml mléka 

 

Na ricottové (tvarohové) těsto:

 

280g ricotty(tvarohu)

1 lžíce vanilkového pudingu

3 lžíce cukru

2 vejce

60ml mléka 

vanilkový extrakt

 

Meruňky 

Postup: 

 

Na začátku uděláme makové těsto. Do mísy dáme všechny suché suroviny: cukr, mletý mák, mandlovou mouku, prášek do pečiva a vše promícháme. 

Vajíčka s cukrem ušleháme do pěny, poté přidáme mléko a olej a nakonec vmícháme suché suroviny.

A teď ricottovou (tvarohovou) náplň: do mísy dáme vajíčka, cukr, vanilkový puding a vanilku a vše krátce prošleháme, poté přidáme ricottu, a mléko a vše za pomocí mixéru šleháme 2-3 minuty.

 

Troubu předehřejeme na 175 stupňů.

 

Střední formu na bábovku vymažeme máslem a vysypeme hrubou moukou.

 

Větší půlku mákového těsta dáme na dno bábovky. Na těsto naskládáme rozpálené meruňky, poté nalijeme tvarohovou náplň. Na tvarohovou náplň lžící dáváme makové těsto, nebude to po celé náplni ale to nevadí, pečením se to spojí.

 

 

Bábovku dáme do předehřáté trouby a pečeme zhruba 50 minut. Bábovku vyndame z trouby a necháme úplně vychladit a poté krájíme.

 

 

 

Please reload

© 2017 INNA VALOUŠKOVÁ