Zelný salát

August 13, 2019

 

 

 

Miluji léto a svou zahradu, moc ráda ji pozoruji jak neuvěřitelně se mění ze dne na den a co teprve když odjedu na týden a pak se vrátím, je k nepoznání, všude hotová džungle... Před pár lety už bych se pomalu z toho hroutila a dnes se tomu zasměju a říkám si hlavně klid a pomalu se to zvládne. Je pravda že občas na to pomalu zapomenu a zalezu na zahradu a pleju a pleju až pak necítím ani ruce ani záda, dobře mi tak, příště si to rozmyslím.

 

No a teď když jsem se vrátila z Ukrainy a viděla přezrálé zelí a přerostlé cukety, pletí šlo stranou a na prvním místě bylo zpracovat zeleninu. Já vím že by mi pomohly jak slepičky tak i králíci ale na nich také zbyde dost.

A tak přišel na řadu zelný salát, který já miluji a jím ho se vším nebo jen tak samotný , navíc je dost univerzální, já jsem tentokrat dělala dva druhy jeden se zelím a mrkví a druhý zelí, červená řepa a mrkev a oba jsou skvělé a pokud máte rádi pikantní tak přidejte tam nastrouháný křen, což já mám v plánu až za chvíli budu dělat další nebo chilli, nebo kopr. A navíc v lednici vám vydrží týden možná i více, mně tak dlouho nikdy nezůstává.

Ingredience: 

 

čerstvé zelí (půl hlávky stačí)

1-2 mrkve

červená řepa

 

Na lák:

 

litr vody 

2 vrchovaté lžíce soli

250g cukru

200ml octa

125ml oleje

2 bobkové listy 

5-6 kuliček černého pepře.

 

Postup:

 

Veškeré suroviny na lák dáme do hrnce a přivedeme k varu, vaříme zhruba 2-3 minuty. Lák necháme vychladit.

 

Mezitím zelí buď nožem nakrájíme najemno nebo v robotu či za pomocí mandolíny.

Mrkev nastrouháme a pokuď budete dělat i s řepou tak i řepu.

Nakrájené zelí smícháme s mrkví a popřípadně i s řepou a nandáme do sklenic, trošku ho stlačuje ale ne moc, poté zalijeme vychladlým lákem a necháme stát na lince 24 hodiny.

 

Poté sklenice se salátem dáme do ledničky. 

 

 

 

 

 

 

 

Please reload

© 2017 INNA VALOUŠKOVÁ