Cuketové halušky

September 13, 2019

 

Cuketové halušky je jedno z malá jídel, které má dcera miluje, ale musí být s kysaným zelím a bez uzeného masa a tak celá léta ji připravuji klasické halušky z brambor a s kysaným zelím až teprve před nedávnem mě napadlo co kdybych místo brambor jsem použila cuketu. A hned jsem se pustila do příprav, kupodivu dcera dobrovolně souhlasila že je ochutná a světe div se teď pořad dělám jen cuketové. Na rozdíl od klasických jsou jemnější a dcera tvrdí že i lepší a tak dnes vám nabízím recept samozřejmě bez masa ale je to na vás jakou variantu zvolíte.

Ingredience:

 

800g cukety

230-250g hladké mouky

1 vejce

1 střední cibule

500g kysaného zelí 

sůl, pepř 

2 lžíce sadla 

 

Postup:

 

Cuketu nastrouháme najemno a dáme do cedníku a necháme zhruba 15 minut odkapávat. 

Mezitím cibuli nakrájíme najemno a na lžíci sádla zpěníme do zlatova, poté přidáme kysané zelí, zlehka osolíme a opepříme a dusíme zhruba 15 minut.

 

Zlehka vymačkanou cuketu dáme do mísy, přidáme vajíčko, sůl a mouku a lžíci vše pořádně zamícháme, vznikne husté těsto.

V hrnci přivedeme k varu osolenou vodu, do které za pomoci síta a lžíce děláme halušky, které pak vaříme 1-2 minuty. Poté je vyndáme a zlehka propláchneme studenou vodou a smícháme z hotovým kysaným zelím.

 

Pokuď máte rádi i s uzeným tak doporučuji k cibuli na pánvi přidat 200-300g pokrájené na kostičky uzené slaniny či uzené krkovičky a poté zelí.

 

 

 

 

Please reload

© 2017 INNA VALOUŠKOVÁ