Kuskus s podzimním ovocem

November 3, 2019

 

Pro mě jablka, hrušky, ořechy a koření jsou symbolem podzimu a já to miluji. A tak dost často peču různé jablečné koláče, vařím kořeněná jídla, vůně která se táhne celým  barákem a k tomu hrnek dobrého bylinkového čaje... Ale občas přijdou chutě na něco takového, jenže není moc času a tak jsem vymyslela rychlou a skvělou alternativu a to kuskus s jablky, hruškami, kořením a ořechy, skvělá kombinace, která mne vždy potěší a je to pro mne vždy takový malý svátek.

 

Ingredience:

 

hrnek kuskusu Panzani

hrnek mléka 

2 lžíce medu

3 hřebíčky 

60g vlašských ořechu

2 jablka

1 hruška 

40g brusinek

půl lžičky mleté skořice 

1/4 lžičky mletého zázvoru 

2 lžíce cukru

2 lžíce sladkého dezertního vína

citronová šťáva 

Postup:

 

Mléko s hřebíčkem přivedeme k varu, přidáme med, vše zamícháme ale už nevaříme a zalijeme kuskusem, zakryjeme pokličkou a necháme zhruba 10 minut stát.

 

Mezitím jablka a hrušku oloupeme a pokrájíme na kostičky a zakapeme citronovou šťávou.

Panev rozehřejeme na středním ohni, dáme do ní pokrájená jablka a hrušku, cukr a koření a povaříme zhruba 3 minuty, nakonec přilijeme dezertní víno a vše ještě minutu vaříme.

 

Vlašské ořechy krátce opékáme na suché pánvi.                                                             Do větší mísy dáme hotový kuskus (vyndáme hřebíček), vychladlé ovoce, brusinky a ořechy a vše promícháme, můžeme ještě lehce dochutit citronovou šťávou či medem, přidat meduňku či mátu podle chuti, a můžeme podávat.

 

Please reload

© 2017 INNA VALOUŠKOVÁ