Mandlové rohlíčky

December 1, 2019

 

 

 

Často si říkám že čím jsem starší, tím ten čas utíká rychleji, bohužel to slyším i od ostatních lidí, vzpomínám že jako dítě jsem se nemohla dočkat neděle, jelikož to byl jediný volný den, my totiž chodili do školy i v sobotu a teď sotva začne pondělí a už je pátek a nějak tak rychle i utíká rok... A už nám začíná první Adventní neděle a za dveřmi jsou Vánoce, a jako každý rok peču cukroví, pár tradičních druhů jako perníčky, vanilkové rohličky, linecké, pařížské rohlíčky, plněné ořechy ale také každý rok zkouším i něco nového. A letos horkou novinkou jsou tyto mandlové rohlíčky, můj muž po ochutnání řekl že je to jeho letošní favorit, asi bude, když jsem koukla do krabičky zbylo posledních pár kousků, a to znamená že mužů péct znova, ještě že nejsou nějak složité na přípravu.

Ingredience:

 

2 bílky

100g moučkového cukru

200g mandlové mouky nebo mletých mandlí 

kůra z pomeranče 

100g mandlových plátků na obalení

 

Postup:

 

Z bílků ušleháme jemný sníh, ne tuhý jako třeba na pusinky. Poté postupně přidáváme a zašleháváme cukr a nakonec přisypeme mandlovou mouku a pomerančovou kůru , vše zpracujeme v těsto. 

Troubu předehřejeme na 160 stůpňů.

Ruce namočíme ve vodě a začneme rukama tvarovat rohlíčky, které pak obalujeme v mandlových plátcích, rohlíčky dáváme na plech vyložený pečícím papírem.

Rohlíčky pečeme v předehřáté troubě na 160 stupňů 12 minut. 

Výhodou je že je můžete jíst ihned a nevýhodou že rychle zmizí.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Please reload

© 2017 INNA VALOUŠKOVÁ