Koláč s ricottou

March 23, 2020

Koláče s ricottou jsou mé oblíbené, dělám je poměrně často a často přidávám i zmražené ovoce z mrazáku. Tento recept se trochu liší od mých klasických verzí a samotná příprava zabere trochu více času, ale konečný výsledek stojí za tu námahu.

 

Ingredience:

 

Na těsto:

 

1/2 hrnku změklého másla

1/4 hrnku cukru

1 vajíčko

1 3/4 hrnku hladké mouky

špetka soli

špetka skořice

 

Na náplň:

 

2 hrnky plnotučného mléka

4 vajička

1 lžíce mouky

2 kelimky ricotty

3/4 hrnku cukru

kura z jednoho citronu

vanilka

špetka soli

 

Postup:

 

Cukr s máslem utřeme, poté přidáme vajičko, mouku, sůl a skořici a zpracujeme v těsto. Těsto zabalíme do folie a dáme do ledničky na hodinu vychladit.

V rendlíku ohřejeme mléko s citronovou kůrou. 3 vajíčka ušleháme s cukrem do husté světlé pěny. K vyšlehaným vajičkam přidáme mouku a špetku soli a pomocí metličky zapracujeme do směsi. Poté k teto směsi zašleháme pár lžic horkého mléka, a vše nalijeme do horkého mléka, dáme na mírný oheň a za stálého míchání vaříme do zhoustnutí (má to vypadat jako puding). Uvařenou směs odstavíme ze sporáku, a necháme vychladit (doporučuji nahoře přikrýt folií či pečicím papírem, aby se nahoře neudělal škralup).

 

Troubu předehřejeme na 180 stupňů, těsto vyndáme z ledničky a rozválíme do koláčové formy o průměru 28cm, propíchneme vidličkou a dáme do trouby na 10 minut.

Do vychladlé směsi přidáme ricottu, vajíčko, vanilku a vše zamícháme. Vzniklý krém nalijeme na předpečené těsto a pečeme při 180 stupních zhruba 35 minut. Upečený koláč necháme vychladnout a poté krájíme na kousky.

 

 

 

 

 

 

Please reload

© 2017 INNA VALOUŠKOVÁ